Kredi Kayıt Bürosu’ndan Gençlere Büyük Fırsat

Kredi Kayıt Bürosu (KKB), üniversite öğrencilerinin sosyal sorumluluk konularında farkındalık arttırmak amacıyla başlattığı “Hayal Edin Gerçekleştirelim” yarışmasında; öğrenciler, çevre, eğitim, sağlık, spor, kültür sanat ve toplumsal konularda hazırladıkları sosyal sorumluluk projeleriyle büyük fırsatları yakalamak için yarışacak.

Ülkemizdeki üniversite okuyan öğrencilerin grup veya bireysel bazda yarışabileceği KKB‘nin proje yarışmasını kazanan öğrenciler ayrıcalıklı ödüllere sahip olabiliyorlar. Yarışmada kategori birincileri 5.000 TL, kategori ikincileri 3.000 TL ve kategori üçüncülerine 1.000 TL para ödülü verilecek. Para ödüllerinin yanı sıra dereceye giren proje sahipleri ya da grup öğrencilerine Kredi Kayıt Bürosu’nda staj fırsatı da sunulacak. En büyük ödülse “Yurtdışında Yaz Dönemi Eğitim Programı” olacak. Kategori ödüllerinin yanı sıra en çok oy alan proje 10.000 TL, sosyal medyada beğeni toplan projeyse 5.000 TL’lik ödülü kazanacak.

Yarışmada yer alan projeler; Özgünlük, Uygulanabilirlik, Gerçek bir ihtiyaca çözüm ve Bütçe gibi 5 temel kritere göre değerlendirilecek. Yarışma jürisinde; KKB Genel Müdürü Kasım Akdeniz, Sivil Toplum Gönüllüsü İbrahim Betil, Hürriyet Gazetesi Yazarı Vahap Munyar, İletişim Uzmanı Figen Toksü, İş Kadını ve Sosyal Girişimci Özlem Denizmen ve CNN Türk Ekonomi Müdürü Emin Çapa’dan oluşuyor.

Geçen yıl 2014’te yapılan aynı yarışmada Geri Dönüşüm Çevreci Döngüm projesiyle Tuğba Biçer, Toplumdan Sivil Topluma projesiyle Orhan Genç, Beni Geri Döndür projesiyle Zeliha Şit büyük ödülü kazanan isimlerden olmuştu.

Eğer, sizin de aklınızda bir sosyal sorumluluk projesi bulunuyorsa, KKB‘nin hazırlamış olduğu bu yarışmayı mutlaka değerlendirmenizde fayda var. Yarışmaya son başvuru tarihi 6 Mart 2015.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu