Genel Haberler ve Makaleler

Lyft, NYC’de Rakiplerinin Gerisinde Kaldı

Geçen aylarda Gett, Juno‘yu 200 milyon dolara satın aldığını doğrulamıştı. Yakın tarihteki bu birleşmenin ardından Gett ve Jono, şimdi New York’ta Lyft’i geride bıraktı.

Uber, araç paylaşım işine hakim olabilir, ancak en yakın rakibi Lyft’in büyük bir Amerikan şehrinde Uber’den daha küçük rakiplerine karşı kaybettiği savaş gerçekten şaşırtıcı.

Geçtiğimiz aylarda, araç paylaşım hizmeti veren Gett, rakibi Juno’yu 200 milyon dolara satın aldı. Şirket, bu birleşme sonrasında New York’taki iki numaralı en büyük rakibi Lyft’in yerine geçti.

Yedi yıl önce İsrail’de kurulan Gett şu anda İngiltere, Rusya ve İsrail’de 100’den fazla şehirde faaliyet gösteriyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde şu ana kadar da sadece New York’ta hizmet veriyor. Gett tarafından satın alınan Juno ise yaklaşık 1 yaşında ve hizmet alanı sadece New York şehriyle sınırlı.

NYC Taksi ve Limuzin Komisyonu tarafından paylaşılan verilere göre, Şubat 2017 itibarıyla New York’ta Uber 42 bin, Gett ve Juno 18 bin, Lyft ise ise 16 bin araca sahipti. Gett ve Juno birleşmesinden önce araç sayısı bakımından New York’ta iki numarada yer alan Lyft, birleşme sonrasında geride kaldı.

Sadece New York sınırlarında hizmet veren Juno hızlı büyüyor. Şirketin geçen yıl piyasaya çıkmasından bu yana, başlangıçta daha yüksek komisyonlar gibi teşviklerle Uber gibi rakiplerinden sürücüleri toplamaya çalıştığı biliniyordu.

Gett ve Juno birleşme sonrasında New York yollarında daha fazla araca sahip olsa da, Lyft’in araçları yolcular tarafından hala çok daha sık tercih ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu