Mark Zuckerberg, Facebook duvarlarına neden resimler yaptırıyor

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Facebook’un duvarları bir sanat galerisini aratmıyor. Facebook kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, Facebook’ta bir sanat kültürü yaratmak için etkileyici bir kararlılık gösteriyor.

Zuckerberg’in bu konuya çok önem vermesinin ardında ise sanatın yaratıcılık ve ilham konusunda Facebook çalışanlarına önemli faydalar sağlayacağını düşünmesi.

Genç milyarder, Facebook sayfasında bu konuda şöyle yazmış: “Ofislerimizin aynı sürekli devam çalışmalarımız ve projelerimiz gibi devam eden bir çalışma halinde görünmesinin önemli olduğuna inanıyorum. Facebook kampüsümüze adımınızı attığınız zaman etrafınızdaki dünyayı şekillendirebileceğinizi hissetmenizi istiyorum.”

Zuckerberg, Facebook sayfasında, Facebook merkezinin bu resim ve heykelli yeni halinin pek çok fotoğrafını da paylaştı. Her bir resmin yanında sanatçısının ismi ve nereli olduğu da yazıyor.

Merkezde Facebook Analog Araştırma Laboratuarı adında bir print stüdyosu da var ve çalışanlar da burayı ziyaret edip yaratıcı çalışmalara imza atıp yaratıcılık ve inovasyon becerilerini artırabiliyorlar.

Facebook Analog Araştırma Laboratuarı ekibi programla ilgili geçtiğimiz aylarda şunları yazmış: “Facebook’ta sanat ve tasarım dekorasyonun ötesinde bir anlam ifade ediyor. Kolektif bilinç ve yaratıcılığımızı yukarılara taşıyacak, beklenmedik bağlantılar yaratacak ve duyulmamış sesleri duymayı sağlayacak platformlar sağlayıp yenilik için ilham yaratıyoruz.”

Atölyeye sanatçılar kalmaları için de davet ediliyor ve burada ofis ve yerleşke için sanat eserleri üretiyorlar.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu