Markalı Bardaklar ile Reklam Stratejisi ve Yeni İş Fikri

Şüphesiz ki, kurumsal satışlar birçok şirket için en büyük satış kanalı olmuştur. Özellikle ofis malzemeleri, elektronik ürünler, kurye şirketleri gibi her ofisin sürekli ihtiyacı olan ürünlerin üreticileri için şirketler en önemli satış kanalları.

Hal böyle olunca ofis içlerinde sürekli bir görünürlüğe sahip olmak bu üreticiler için büyük bir önem arz ediyor. Bunu düşünen ABD’nin Washington merkezli bir şirketi, Free Paper Cups adında bir proje başlatmış. Amaç ofislere ücretsiz kağıt bardak sunarken, ofislere ulaşmaya çalışan şirketlere de iletişim mecrası sağlamak. Şirket bunda başarılı da olmuş. Cep telefonu operatörü AT&T, kurye şirketi FedEx, bilgisayarlarıyla ünlü Dell, fotokopi makine üreticisi Xerox gibi firmalar bu yolla şirketlere girmişler ve sürekli bir iletişim imkanı sağlamışlar. Bu markalar artık ofislerde sürekli akıllarda kalıyor.

Marka bardakları, akılda kalma ve bilinirlik konusunda önemli bir tanıtım aracı olarak görüyorum. Maliyeti düşük. Benim aklıma gelen bir fikir oldu. Şehirlerimizin işlek alanlarında veya üniversite kampüslerinde bir stand kurularak kahve, çay gibi içekler dağıtılabilir ya da Free Paper Cups projesi gibi sadece ofis içlerinde bir çalışma başlatılabilir.

Bu arada ülkemizde bu tarz bir girişim henüz yapılmadı. Bu şekilde markalı bardaklar bastırmak ve ofislere bedelsiz dağıltılmasını sağlamak isteyen şirketler olabilir. Bu sebeple bu yayını aynı zamanda İş Fikirleri kategorisine de keyifle gönderiyorum.

Bu konuda farklı fikirleriniz varsa, bize yazın.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu