Marks & Spencer Bakü’de Mağaza Açmaktan Vazgeçti

İngiliz perakende devi Marks & Spencer, bugün Azerbaycan Port Baku Towers’da mağaza açacaktı fakat son anda mağazasını bugün açmaktan vazgeçildiği öğrenildi.

İngiltere’nin en büyük giyim üreticisi ve perakende satış mağazası “Marks & Spencer” Bakü’de kendi mağazasının açılış zamanını değiştirdi.

Projeye yakın olan bir kaynaktan alınan bilgiye göre, Marks & Spencer şirketi mağazasının açılısını bugün Azerbaycan’ın Bakü şehrinde bulunan Port Baku Towers’da yapacaktı fakat planlar son dakika da değişti. Kaynağa göre mağazanın açılışı süresiz olarak etelendi, belirlenen zamanda mağazanın onarımı için çalışmaların sona erdirmediği ve bu sebeple mağazanın açılamadığı belirtildi.

Marks & Spencer

Westminster Şehrinde, Londra’da 1884 yılında Michael Marks ve Thomas Spencer tarafından kurulmuş ve kurucularının soyadlarını alarak Marks & Spencer adıyla markalaştırılmıştır.

2013 yılı verilerine göre 756,0 milyon sterlin işletme geliri olduğunu açıklayan şirket yine aynı yılın verilerine göre toplam karını 458 milyon sterlin olarak duyurmuştur. Ülkemizde de faaliyet gösteren Marks & Spencer’ın dünya genelinde (2014 verilerine göre) 85.813 çalışanı bulunmaktadır.

Marks & Spencer şirketi 1998 yılında 1 milyar sterlin ile kar eden ilk İngiliz perakende şirketi olmuştur.

Exit mobile version