5 Maddede MoneyGram Nedir, Nasıl Kullanılır?

MoneyGram, yurt içine ve yurt dışına para gönderip, para alabileceğiniz ekonomik ve güvenilir kolay para transferi hizmetidir.

MoneyGram para transfer hizmetiyle, yurt içinde para gönderebileceğiniz gibi yurt dışında 200 ülkeye 334 bine yakın noktaya para göndermeniz ve para almanız mümkündür. Düşük komisyon ücretleriyle para transferini ekonomik hale getiren MoneyGram ile 10 dakika gibi kısa bir sürede para transferi yapılabiliyor.

Para transferi konusunda önemli teknolojik finansal araçlar arasında değerlendirilen MoneyGram hakkında bilmeniz gerekenlere dair 5 maddelik bir rehber hazırladım.

MoneyGram ile nasıl para gönderip alabileceğiniz ve Türkiye’deki acenteleri konusunda tüm bilgiler için maddeleri takip etmeniz yeterli.

1. MoneyGram’ı kimler, neden kullanıyor?

MoneyGram, ekonomik ve hızlı bir transfer hizmeti olduğundan pek çok kişi tarafından çeşitli amaçlarla kullanılmaktadır. Genelde aileler, dışarıda çalışan işçiler, öğrenciler ve seyahat halindeki turistler yurt dışında daha hızlı ve ekonomik bir şekilde para transferi yapmak için MoneyGram hizmetini kullanmayı tercih ederler. Hizmet herkesin kullanımına uygundur.

2. MoneyGram ile para nasıl gönderilir?

Para göndermek için izlenmesi gereken üç kolay adım vardır. Bu adımlar şöyle özetlenebilir:

  • Para göndermek isteyen kişi kendisine en yakın MoneyGram acentesine gider,
  • Acente tarafından kendisine verilen kısa Para Gönderim Formunu doldurur,
  • Gönderilen para 10 dakika gibi kısa bir sürede alıcıya ulaşır.

Alıcının parayı çekebilmesi için acente tarafından size verilen referans numarasını para göndermek istediğiniz kişiye vermeyi unutmamalısınız.

3. MoneyGram ile para nasıl çekilir?

MoneyGram ile tarafınıza gönderilen parayı almak da para göndermek kadar basit bir işlemdir.

  • Bölgedeki en yakın MoneyGram acentesine gidilir,
  • Para gönderen kişinin ilettiği referans numarasıyla acentede Para Alım Formunu doldurulur ve para alınır.

Tüm yapmanız gerekenler bu kadar.

4. MoneyGram acentesi nasıl bulunur?

200 ülkede 334 bine yakın noktada MoneyGram acentesi bulunur. Bölgenizdeki en yakın acenteleri burada yer alan sayfadan kolayca öğrenebilirsiniz.

Türkiye’de Kuveyt Türk, DenizBank ve Bank Asya yetkili MoneyGram acenteleri arasında yer almaktadır. Kuveyt Türk, DenizBank ve Bank Asya şubelerinden para gönderebilir veya para alabilirsiniz.

5. MoneyGram’da para göndermenin masrafı ne kadar?

MoneyGram ile göndereceğiniz paranın döviz cinsi ve miktarına göre komisyon değişiyor. 240 liraya kadar yapacağınız yurt içi ve yurt dışı para gönderileri için 29 lira masraf alınmaktadır. 240 – 410 lira arası gönderimlerde masraf 39 liraya çıkıyor. Gönderim miktarı arttıkça alınan komisyonda artıyor. Kabaca yurt dışı veya yurt içinde 1000 liralık bir gönderim için 80 lira masraf alınıyor.

Göndereceğiniz tutar için ne kadar komisyon ödemeniz gerektiğini şurada yer alan sayfadan hesaplayabilirsiniz.

MoneyGram ile gönderilmiş parayı alan kişiden herhangi bir komisyon ya da benzeri masraf ücreti alınmamaktadır.

MoneyGram yoluyla bulunduğunuz ülkenin yerel para birimiyle para gönderebilir ve para çekebilirsiniz. Türkiye’den USD, EURO ve Türk lirası para birimleriyle gönderim ya da çekim yapmanız mümkün.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu