Öğrenciler İçin Yarı Zamanlı (Part-time) 5 İş Fırsatları

Öğrenciler, derslerinden dolayı genelde boş vakit bulmakta zorlanırlar. Özellikle lise öğrencileri için ders yoğunluğu fazla olduğu için üniversite öğrencilerine oranla daha az çalışma imkanına sahip olurlar. Bu yazımızda öğrencilerin part-time (yarı zamanlı) çalışarak kendilerine gelir sağlayabilecekleri 5 iş fırsatından bahsedeceğiz.

1. Çevirmenlik

Genelde öğrenciler için yapılabilen en kolay yarı zamanlı iş fırsatıdır. Hele ki, yabancı dil bilginiz birden fazlaysa kısa zamanda çeviri yaparak gelir sağlayabilirsiniz. Çevirmenlik yapabilmek için okuduğunuz bölgelerdeki yayınevleri, dergiler ya da internet yayıncılığı yapan ofislere birer adet özgeçmiş bırakabilirsiniz. Öte yandan internette bulunan iş ilanlarına bakmanız da size fayda sağlayacaktır.

Bu arada internet üzerinden çevirmenlik yapabileceğiniz sistemlerde mevcut. İş verenler sizlere çevrilmesi gereken makaleleri gönderirler ve sizlerde aynı şekilde çeviri sonrası işinizi internet üzerinden teslim edebilirsiniz, bu yöntemi ve servisleri araştırmanızı tavsiye ederiz.

2. Perakende

Ülkemizde indirim süpermarketleri, kozmetik, giyim, kitapçı mağazaları her zaman öğrencilere part-time iş fırsatı sunmaktadırlar. Bu mağazalara uğrayıp, iş başvuru formu doldurmanız 1 dakikanızı bile almayacaktır. Ayrıca, perakende iş fırsatlarını internet üzerinden de araştırmanızı tavsiye ederiz.

3. Bankalar

Bankalar genellikle kredi servislerinde öğrencilere yarı zamanlı iş fırsatı sunarlar. Bir ofis içinde çalışıyor olmasanızda bankaların belirlediği noktalarda standlarda çalışarak iyi bir gelir sağlamanız mümküm olabilir.

4. Broşür Dağıtımı ve Anketörlük

Üniversite öğrencilerinin sıklıkla yaptığı işlerden biri olan broşür dağıtımı ve anketörlük ile gün içersindeki performansınıza göre gelir sağlamanız mümkün. Fakat, dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta var, anketörlük veya broşür dağıtımını yapacağınız firmaları veya aracıları kısaca araştırın ve ödemeler konusunda sıkıntı çıkartmadıklarına emin olun.

5. İnternet

Günümüzde internet üzerinden gelir sağlayabileceğiniz birçok yöntem bulunmaktadır. Bunlar, içerik veya video yayıncılığı, e-ticaret, uygulama geliştiriciliği gibi yöntemler olarak sıralanabilir. İnternetten gelir sağlamanın en büyük avantajı evinizde rahatça çalışabilmenizdir. Böylece kendi vaktinizi ve iş planınızı kendize göre ayarlayabilmeniz mümkün olur. Bu konuda biraz detay gerekli olduğundan evden para kazanma adlı yayınımızı incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu