Genel Haberler ve Makaleler

Pasinex’in Web Semineri 17 Aralık’ta Gerçekleştiriliyor

Geçtiğimiz hafta üçüncü çeyrek sonuçlarını açıklayan Kanada merkezli madencilik şirketi ve çinko üreticisi Pasinex (CSE: PSE) (FSE: PNX) 17 Aralık’ta bir web semineri gerçekleştiriyor. Canlı olarak takip edilebilecek web seminerinde üçüncü çeyrek sonuçları değerlendirilerek yatırımcılardan gelen sorular cevaplandırılacak.

Sene başından bu yana Pasinex’in belirli aralıklarla düzenli olarak gerçekleştirdiği web seminerlerinde, madencilik piyasası ve çinko gibi emtia alanına dair güncel gelişmeler de değerlendirilip yorumlanıyor. Bu nedenle sadece şirketin yatırımcıları değil, çinko gibi emtialara yatırım yapan yatırımcılar ve sektör profesyonelleri de bu seminerlere ilgi gösteriyor.

Pasinex CEO’su Steve Williams ve şirketin CFO’su Wendy Kaufman’ın katılımıyla 17 Aralık’ta gerçekleşecek web seminerine buradan kayıt yaptırabilirsiniz.

Pasinex’in üçüncü çeyrek sonuçları

Geçen hafta üçüncü çeyrek bilanço sonuçlarını açıklayan Pasinex, 0.2 milyon dolarlık bir zarar açıklamıştı. Şirket 2017 yılının aynı döneminde 1.8 milyon dolar kâr elde etmişti.

2018’in üçüncü çeyreğinde açıklanan zararın dünya genelinde düşen çinko fiyatları başta olmak üzere, şirketin Türkiye’de ortak olduğu Horzum A.Ş.’den gelen kâr payı ödemelerinin düşmesi ve Spur Çinko Madeni’nin keşif çalışmalarının ortaya çıkardığı yüksek maliyetten kaynaklandığı belirtilmişti.

Pasinex’in Spur Çinko Madeni ABD’nin Nevada eyaletinde bulunuyor. Yüksek potansiyeliyle yatırımcıları heyecanlandıran madende çinko rezervlerinin varlığı kanıtlanmıştı. Konuyla ilgili konuşan şirket CEO’su Steve Williams, 2019’da bu projeye devam edileceğini açıklamıştı.

Üçüncü çeyrek sonuçlarının yanı sıra Spur Çinko Madeni projesinin de 17 Aralık’ta gerçekleşecek web seminerinin önemli başlıkları arasında yer alacağını söyleyelim.

Yağız Okan

Kişisel finans alanında uzmanlaşmış ve Sertifikalı bir serbest yazar olan Yağız Okan, 2014 yılında Konupara’ya katıldı. Anadolu Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık, ek olarak İktisat bölümlerinden mezunu olmasının yanı sıra, Finansal Okuryazarlık Sertifikası ve MEB Genel Muhasebe Sertifikasına sahip. Krediler, kredi kartları ve mevduatlar gibi bankacılık ürünleri ve kişisel finans konusunda uzman. E-posta: yagizokan@konupara.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir