Genel Haberler ve Makaleler

PayPal Aracılığıyla Daha Hızlı Ödeme Alabileceğiniz PayPal.Me Türkiye’de

PayPal üzerinden daha hızlı ve daha kolay ödeme alabileceğiniz yeni ürün PayPal.Me ülkemizde dahil olmak üzere 18 farklı ülkede kullanıma sunuldu.

PayPal.Me Nedir?

PayPal.Me, PayPal üzerinden aldığınız ödemeleri kendi hesabınıza veya işletme hesabınıza hızlı ve kolayca alabileceğiniz yeni bir üründür.

PayPal.Me; para almanın kolay, kişisel ve güvenli bir yoludur. Para almaya her ihtiyaç duyduğunuzda bir e-postaya, sohbete ya da gönderiye PayPal.Me bağlantınızı yazıp ödeme almaya hazır olursunuz. Arkadaşlarınız veya aileniz herhangi bir cihazda bağlantıyı tıklayıp bir tutar girerek işlemi tamamlarlar. Böylece para size gönderilir.

Tüm PayPal işlemlerinde olduğu gibi, bu bağlantı da güvenlidir. Siz ve arkadaşlarınız veya aile üyeleriniz bir e-posta makbuzu alır. Para istemek için PayPal’ı kullanmak her zaman ücretsizdir. Ayrıca arkadaşınız veya aile üyeniz bir PayPal müşterisi değilse, birkaç saniye içinde kaydolabilir.

Tekrar para almaya ihtiyaç duyduğunuzda benzersiz ödeme bağlantınızı hatırlamanız yeterlidir.

PayPal.Me ile Ödeme Nasıl Alınıyor?

PayPal.Me ile ödeme alabilmek için hali hazırda PayPal kullanıyor olmanız gerekiyor. PayPal.Me adresine PayPal kullanıcı bilgilerinizle giriş yaptığınız da kendinize özel bir bağlantı oluşturuyorsunuz. Örneğin, paypal.me/barissalli adında bir bağlantı oluşturduktan sonra ödeme almak istediğiniz herhangi bir kişiyle bağlantınızı paylaşıyorsunuz ve karşı taraftan gelen para transferleri daha hızlı ve kolay bir şekilde size ulaşmış oluyor.

PayPal.Me profilinizin rengini değiştirerek ödeme bağlantı sayfanızı özelleştirebiliyorsunuz. Bunun dışında ödeme yapacak kişilerin sizi tanıyabilmesi için profil fotoğrafınızı da ekleyebiliyorsunuz.

PayPal.Me 3 Adımda Nasıl Kullanılır?

PayPal.Me ürünün asıl amacı, aileniz ve arkadaşlarınızdan ödeme almanız olsa da eğer internet üzerinden satış yapıyorsanız ticari amaçla da bağlantıları kullanabilmeniz mümkün.

1. PayPal.Me Bağlantızı Oluşturun

https://www.paypal.me/ adresine gidin ve PayPal.Me/(Adınız) şeklinde bir bağlantı oluşturun. Bunu yapabilmek için PayPal hesabınızın olması gerekiyor, eğer yoksa oluşturabilirsiniz.

2. Bağlantınızı Paylaşın

Oluşturduğunuz PayPal.Me bağlantısını sosyal ağ hesaplarınız da veya ödeme almak istediğiniz kişilerle paylaşın. Ödeme alabilmek için oluşturduğunuz kısa bağlantıyı e-posta veya kısa mesaj ile de paylaşabilirsiniz.

3. Ödeme Almaya Başlayın

Oluşturduğunuz ödeme bağlantısını paylaştığınız kişiler herhangi bir platformdan bağlantıya giderek, istediğiniz tutar ödemeyi saniyeler içinde yapabilir ve para transferi saniyeler içinde hesabınıza geçmiş olur.

Kısa bir süre önce PayPal, e-ticaret sitelerinden hızlı ödeme yapma olanağı sağlayan PayPal One Touch ürününü tanıtmıştı. İlgili habere buradan ulaşabilirsiniz.

Barış Şallı

Eksi bir Konupara yazarı olan Barış, ilgi duyduğu bireysel finans alanına dair para yönetimi, krediler, kredi kartları ve kredi notu hakkında onlarca yazı yazdı. Bütün bunları yaparken karmaşık olmaktan ziyade yazılarını kapsayıcı ve basit bir şekilde okuyuculara aktardı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir