Genel Haberler ve Makaleler

PayPal One Touch Türkiye’de Kullanıma Açıldı

Ülkemizde en popüler ödeme sistemlerinden biri olan PayPal, hızlı ödeme yapılabilen dünya için eski, Türkiye için yeni platformu PayPal One Touch’ı ülkemiz de dahil olmak üzere 13 ayrı ülkede daha kullanıma açtı.

PayPal One Touch Nedir?

PayPal One Touch, PayPal sistemine yalnızca bilgi girişi yapıldıktan sonra One Touch entegrasyonuna sahip e-ticaret sitelerinde tek bir tuşlamayla ödeme yapılmasını sağlayan bir platformdur.

PayPal One Touch Nasıl Kullanılıyor?

PayPal’ın açıklamalarından edinilen bilgiye göre internetin en büyük perakendecisi konumda olan 250’ye yakın şirket One Touch entegrasyonuna sahip. PayPal kullanıcı olan herhangi bir kişi bu e-ticaret sitelerinde eğer One Touch entegrasyonu bulunuyorsa, tekrar tekrar bilgi girişi yapmak yerine yalnızca bir kez sisteme giriş yapıyor ve tek bir butonla PayPal üzerinden ödemelerini gerçekleştirebiliyor.

PayPal One Touch, daha öncesinde ABD, İngiltere ve Kanada gibi ülkelerde kullanıma açıldığından dolayı bu ülkelerde yer alan birçok e-ticaret sitesi One Touch entegrasyonuna sahip ve aktif bir şekilde kullanılabiliyor. Ülkemiz dahil 13 ayrı ülkede de kullanıma açılan tek tuşla ödeme sistemi One Touch, henüz yaygın değil. Fakat ülkemizde birçok e-ticaret sitesinin ödeme yöntemleri arasında PayPal olduğunu göz önüne alırsak, muhtemelen yakın bir zamanda One Touch entegrasyonu sağlayan online alışveriş siteleriyle karşılaşacağım kuvvetle ihtimal.

En popüler ödeme sistemleri arasında yer alan PayPal, geçen yıl PayPal Nakit kart ürünü kullanıma sunmuş, PayPal hesabımızı tıpkı bir banka hesabı kullanır gibi kullanmamızı sağlamıştı.

Barış Şallı

Eksi bir Konupara yazarı olan Barış, ilgi duyduğu bireysel finans alanına dair para yönetimi, krediler, kredi kartları ve kredi notu hakkında onlarca yazı yazdı. Bütün bunları yaparken karmaşık olmaktan ziyade yazılarını kapsayıcı ve basit bir şekilde okuyuculara aktardı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir