Büyük Şov Başlıyor: Perakendeciler üç aylık kazançlarını açıklamaya hazırlanıyor

Perakendeciler bu hafta radarda, dev isimler üç aylık kazançlarını bildirmek üzere artık hazır.

Haftanın sonuna kadar, yatırımcıların perakende şirketlerinin e-ticaret operasyonlarını geliştirmede ne kadar ilerleme kaydettiklerini ve tatil sezonunda nasıl ilerleme kaydedeceklerine dair fikirler arayacağı söylenebilir.

Elbette perakende denince akla ilk gelen isimlerden olan Amazon.com (NASDAQ:AMZN), üç aylık çeyrek sonuçlarını geçen ay bildirdi. Fakat bu yine de şirketin radara dahil edilmeyeceği anlamına gelmiyor. Zira yatırımcılar önceki raporlarda bahsedilen her şeyin ve dahi diğer işlerin yolunda olup olmadığını öğrenmek isteyecekler.

Perakendeciler üç aylık kazançlarını açıklamaya hazırlanırken, şimdiye dek ne olup bittiğini ve yatırımcıların neler görmek isteyeceğini kısa bir özetle geçelim.

Salı sabahı, Dick’s Sporting Goods (NYSE:DKS) ve Home Depot (NYSE:HD) kazançlarını açıklayacak. Yatırımcılar özellikle Home Depot için ABD’de kısa süre önce vuku bulan kasırga dalgasının şirket satışlarını nasıl etkilediğini görmek isteyecekler.

Ağustos ayında hayal kırıklığı yaratan çeyrek sonuçlarının ardından hisseleri yüzde 23 gerileyen Dick’s için de bir şeyler söylemek gerekirse, yatırımcıların spor malzemeleri pazarındaki tanıtım faaliyetinin seviyesini ölçmek ve zor zamanlar geçiren Under Armour ve Nike gibi markalar için bunun ne anlama geldiğini değerlendirmek isteyecekler.

Çarşamba sabahı ise yatırımcılar, Target’in son üç aydaki durumunu değerlendirmeye alacaklar. Target (NYSE:TGT) hisseleri, sene başından bu yana yüzde 16 düştü, ancak şirketin dijital alana odaklı çalışmaları sürüyor ve çevrimiçi satışlarının oranı artıyor.

Target, perşembe sabahı çeyrek sonuçlarını açıklayacak Wal-Mart’a daha fazla benzemek için elinden geleni yapıyor. Wal-Mart (NYSE:WMT), dijital alandaki girişimlerinin (Jet.com gibi) bir kısmıyla başarılı olarak perakende sektörünün bu yılki nadir kazanlarından biri olmuştu. Hisseleri bu sene başından itibaren yüzde 33 yükselen Wal-Mart için yatırımcıların gelecekteki iyileşmelere odaklanacağı söylenebilir.

Ve son olarak, Best Buy (NYSE:BBY). Şirket perşembe sabahı kazançlarını açıklamış olacak. Analistler, yeni iPhone’ların piyasaya sürülmesi ve Nintendo Switch konsolunun popülaritesinin artışına işaret ederek Best Buy’ın iyi bir performans sergileyeceğine inanıyor, tümünü göreceğiz.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu