Genel Haberler ve Makaleler

Periscope Uygulaması Yayında

Kısa bir süre önce Twitter tarafından satın alınan Periscope, aktif kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor. Benzeri ilk uygulama olan Meerkat gibi canlı yayın yapma olanağı sağlan uygulamanın sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanan bankalarında ilgisini çekeceğini düşünüyoruz.

Periscope Uygulaması Nedir?

Yukarıda da biraz bahsettiğimiz gibi Periscope, akıllı telefonlara indirilen bir çeşit canlı yayın uygulamasıdır. Anlık olarak internet bağlantısı olan herhangi bir yerden canlı yayın yaparak, bu yayını takipçileriniz ile paylaşabiliyorsunuz. Aynı zamanda dünyanın herhangi bir yerinden herhangi bir kişi ya da şirket tarafından yapılan canlı yayınları da izleme olanağınız bulunuyor. Periscope uygulamasının bu kadar kısa sürede büyük bir kullanım oranı yakalamasının en büyük sebeplerinden biri de kuşkusuz ki, Twitter tarafından yayınlanıyor olması.

Periscope Nasıl Kullanılır?

Uygulamayı kullanmak için App Store’dan indirme işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz. Uygulamaya bağlanırken Twitter kullanıcı bilgileriniz ile giriş yapmak durumundasınız. Periscope uygulamasına giriş yaptığınız andan itibaren aktif canlı yayınları görebiliyor, takibe başlayabilir ve bu yayınlara canlı olarak yorum yapabiliyorsunuz. Telefonunuzda kullanmak istiyorsanız Türkçe dil desteğiyle, Periscope iOS uygulaması burada. Uygulamanın Android veya Windows Phone destekleri henüz yayınlanmamış olsa da kısa bir süre içinde bu platformlarda da kullanılabilir olacağını biliyoruz.

Yazının başında da bahsettiğimiz gibi, ülkemizde bankaların sosyal medyayı aktif olarak kullandığını göz önünde bulundurursak bu uygulamayı da kullanarak çeşitli paylaşımlar yapacaklarını düşünüyoruz. Özellikle yeni kredi veya kredi kartı gibi kampanya tanıtımları tahminen artık canlı olarak gerçekleştirilecek. Elbette yalnızca bankalar değil diğer tüm markaların Periscope uygulamasını etkin bir şekilde kullanacaklarını düşünüyoruz.

Periscope’un kurucu ortakları arasında yer alan İranlı girişimci Kayvon Beykpour, yurt dışında verdiğini bir röportajında Gezi Parkı Eylemleri sırasında İstanbul’da bulunduğunu ve gördüklerinin bir cep telefonu aracılığıyla tüm dünyanın şahit olmasını sağlayacak bir yol arayarak Periscope’u kurduğunu ifade ediyor.

Barış Şallı

Eksi bir Konupara yazarı olan Barış, ilgi duyduğu bireysel finans alanına dair para yönetimi, krediler, kredi kartları ve kredi notu hakkında onlarca yazı yazdı. Bütün bunları yaparken karmaşık olmaktan ziyade yazılarını kapsayıcı ve basit bir şekilde okuyuculara aktardı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir