Bazı olumsuzluklara rağmen gençler iPhone’lardan vazgeçmiyor

Teknoloji devi Apple, iPhone 8 serisi ve iPhone X lansmanını tamamladığında hem tüketicileri hem de yatırımcıları ikna etmiş gibi gözüküyordu. Ta ki ortaya çıkan batarya sorunlarına kadar…

Şirket, yeni telefon modeli iPhone 8 serisini 22 Eylül’de yurtdışındaki birçok ülkede satışa çıkardı. Fakat satıştan hemen sonra gelen bazı önemli haberler, Apple hisselerini kırmızıya çevirdi. Zira sorun büyüktü, iPhone 8 serisinin Plus modelinde batarya şişme problemleri yaşanıyordu ve bunun daha geniş bir sorunun erken belirtileri olabileceği yönünde iddialar ortaya atılıyordu.

Şişen piller hakkında resmi bir soruşturma başlatma kararı alan şirket, konuyla ilgili yapacağı resmi açıklamaya kadar şimdilik yatırımcı dizginlemeyi başarmış gibi gözüküyor.

Bu olumsuzlukların yanı sıra Wall Street’te bazı karışık duygulara zemin hazırlayacak türden güzel haberler de geliyor. Mesela Piper Jaffray‘in lise öğrencilerine yönelik yaptığı bir ankette Apple gayet iyi bir performans gösteriyor.

Piper Jaffray’in genç tüketicilere yönelik yaptığı son anketin sonuçlarına göre katılımcıların yüzde 78’i halihazırda bir iPhone kullanıyor ve yüzde 82’si bir sonraki iPhone modelini satın almayı düşünüyor.

Ayrıca Piper Jaffray’den Michael Olson, ankete katılan lise öğrencilerinin yüzde 17’sinin önümüzdeki altı ay içinde bir Apple Watch satın almayı planladıklarını da belirtiyor.

Kabul etmek gerekir ki pek çok durumda ödeme yapmak zorunda kalacak ebeveynleri için bunlar pek de güzel haberler değil, ancak hem Apple hem de yatırımcılar için pekala güzel gelişmeler.

iPhone’lar ve diğer Apple ürünlerindeki genç tüketici ilgisinin bu denli güçlü olması iPhone 8 Plus’taki batarya sorunlarına rağmen şirketin hisseleri konusunda iyimser olmak için hala yeterli.

Apple hisseleri çarşamba günü yüzde 0.5 arttı.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu