Genel Haberler ve Makaleler

Polis, Suçla Mücadelede Google Glass Kullanacak

Dubai Polisi, suçla mücadele için dünyanın en ileri teknolojilerini kullanmaya devam ediyor. Son olarak Dubai polis genel müdürü Albay Halid Nasser Al Razooqi‘nin yaptığı açıklamaya göre, Dubai Polis Teşkilatı‘nın Google Glass kullanacağını açıkladı.

Dubai Polisi, dünyanın en lüks polis teşkilatı olarak da biliniyor. Kullandıkları Ferrari, Bugatti ve Lamborghini gibi spor arabalarıyla medyada sıkça yer alan teşkilat, Google Glass kullanacaklarını açıklayarak tekrar gündeme geldi. Dubai Polis genel müdürünün açıklamalarına göre, Google Glass’da kullanılmak üzere bir yüz tanıma uygulaması geliştiriliyor. Bu uygulama sayesinde suçlular çok daha hızlı bir şekilde tanımlanarak yakalanabilecek.

Dubai Polisi
Dubai Polisi

Reuters‘e göre, 2018 yılının sonlarına doğru her Dubai polisi Google Glass kullanacak. Bu teknolojik gözlüğün fiyatı 1.500 dolar yani yaklaşık 3.500 TL değerinde. Dünyanın birçok yerinde gizlilik açısından davalara konu olan, hatta bazı ülkelerde kullanımı yasaklanan Google gözlüklerinin Dubai Polisi tarafından kullanılmaya başlanacak olması oldukça heyecan uyandırıyor.

Dubai’de 12 Ekim tarihinde yapılacak olan GITEX Teknoloji Haftası toplantısında Dubai Polis teşkilatının Google Glass ile ilgili planlarını tanıtması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu