Reklamverenler için Çevrimiçi Reklamcılık Önerileri

Genelde internet reklamcılıgında görüntüleme (CPC) reklamcılık kullanılmaktadır. Reklam verenler görüntüleme başına ödeme yaparlar, bu formatın özellikle e-ticaret reklamverenleri için satış garantisi bulunmamaktadır.

Son zamanlarda daha sıklıkla kullanılan ‘Performans Reklamcılığı‘nda ise, reklamveren satış başına para ödemesi yapmaktadır. Örneğin, satışa çıkardığınız bir ürün yayıncılar tarafından yayınlanır, eğer satılırsa reklamveren olarak ödemeyi gerçekleştirirsiniz. Reklamınıza kaç kez tıklandığı veya reklamınızın kaç kere görüntülendiğiyle de ilgilenmenize gerek kalmaz, çünkü bir ödeme yapmak zorunda değilsinizdir.

Geleneksel reklamcılıkta sonuç almanız net değilken, Performans Reklamcılığında sonuç almanız garantidir. Performans reklamcılığını kullanmak için yalnızca bir ürün satışı yapmanıza da gerek yoktur; örneğin markanızın Facebook sayfasının reklamını bu yöntemi kullanarak yapabilirsiniz, böylece yalnızca sayfanız beğenildiği ya da paylaşıldığı kadar ödeme yaparsınız.

Performans reklamcılığı Türkiye’de bir çok reklam şirketi tarafından müşterilerine sunuluyor. Sizlere son önerim, alanında uzmanlaşmış reklam yayıncıları bulunan şirketlerle çalışmanızdır.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu