Rothschild mektupla uyardı: Durum kötüleşecek

Rus haber sitesi finanz.ru‘nun haberine göre RIT Capital Partners yatırım ortaklığı şirketi fonunun yönetim kurulu başkanı Jacob Rothschild, müşterilerine bir mektup gönderdi.

Jacob Rothschild tarafından yatırımcılara gönderilen mektupta 2016 yılı içinde dünya ekonomisinde ve küresel finans piyasalarındaki durumun kötüleşmeye devam edeceği ve Rusya’nın dolar borçlarının büyük bir soruna dönüşeceği ve Rusya dışında Brezilya, Nijerya, Kazakistan ve Ukrayna’nın da son yıllarda hızlı borçlanmaları nedeniyle mali sorunlar ile karşı karşıya kalabileceği yer aldı.

Rothschild mektubunda kötüleşen durumdan en büyük yarayı petrol ihracatına bağımlı olan ülkelerin alacağını ve bu ülkelerin son yıllarda hızla borçlandıklarını ve şimdi ise borçlarını geri ödemeye mecbur olduklarını vurguluyor.

Habere göre Rothschild mektubunda Çin’de yaşanan ekonomik problemleri, küresel pazarda hisse senetlerinde yaşanan düşüşler ve Ortadoğu’da devam eden krizi de hatırlatarak yatırımcıları zor bir dönemin beklediğini ve böyle bir durumda sermayenin korunmasının kazanç elde etmekten daha önemli bir konu olduğunu ifade ediyor.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu