Genel Haberler ve Makaleler

Sadece Bir Dakikada Onbinlerce Dolar Kazanan Şirketler

İngiltere kökenli bir teknoloji şirketinin yaptığı araştırma , küresel teknoloji şirketlerinin çok kısa sürede elde ettikleri gelirleri ortaya koydu.

Hayatı kolaylaştıran her şey teknolojinin bir parçasıdır. Her ne kadar teknolojinin insanları yerleşik hayata üleştirdiği söylense de, bu alan hızla gelişmeye devam ediyor. Teknoloji yeni bulgularla, hazır ürünleri geliştirmekle her geçen gün kendi kapsamını ve bütçesini genişletiyor.

Bu alanın dört dev şirketi olan Google, Samsung, Apple ve Microsoft‘un bir dakikada kazandıkları para da bu gelişmenin bir kanıtı olarak karşımıza çıkıyor.

WorldPay Zinc‘in araştırmasına göre, bir dakika içinde en fazla gelir elde eden şirket 70 bin dolarla Apple oluyor. Apple’ı 54.640 dolar ile Samsung, Samsung’u 54.640 dolar ile Microsoft ve 23.354 dolar ile Google izliyor.

Apple Logosu Satışta
Bu arada yakın zamanda, Apple’ın daha önce kullanmış olduğu iki adet gökkuşağı elma logosunun 4 Haziran’da New York’ta gerçekleştirilecek müzayedede açık artırma ile satılacağı belirtildi. Apple’ın açık arttırmaya çıkardığı logonun 10 bin ile 15 bin dolar arasında alıcı satılacağı düşünülüyor.

2 gökkuşağı Apple logosundan büyük olanın 46×49 inç ölçülerine sahip ve köpük malzemeden imal edildiği, küçük olanının ise 33×36 inç boyutlarında olduğu ve metal fiberglass malzemeden üretildiği belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu