Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi Yayın Hakları Tivibu’da

TTNET tarafınan Türkiye Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada 2015 ve 2016 sezonunda başlayacak olan maç yayınlarının hakları 3 yıl süreyle Türk Telekom’un oldu.

UEFA ile yapılan anlaşmaya göre, Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maçları şifresiz olarak TRT ekranlarında yayınlanacak fakat, şifreli yayınlar ise TTNET’in sunduğu Tivibu hizmeti üzerinden yayınlanmaya başlayacak.

3 yıl süreyle Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maçlarının yayın haklarını elinde bulunduran Türk Telekom, KAP (Kamuyu Aydınlatma Platformu)’da yaptığı açıklamaya göre iş ilişkisinin ortaklığı Tivibu ile sağlanacak ve herkesin tahmin ettiği gibi maç yayınları Tivibu platformu üzerinden gerçekleştirilecek.

Son zamanlar hizmet alanını, kanal sayılarını ve abonelerini artırmaya başaran Tivibu, aldığı maç yayınların hakkıyla birlikte kuşkusuz ki abonelik sayılarını artırmaya başlayacak.  Tivibu GO servisiyle, tek şifreyle TV, Bilgisayar, Tablet, Cep telefonu gibi cihazlarda aynı anda kullanım imkanı veren şirket, zaman zaman çeşitli ve avantajlı kampayalarda sunmaya devam ediyor.

Tivibu’nun Tivibu GO hizmeti üzerinden sunduğu ve 140’dan fazla kanal seçeneği bulunan servisinin ücreti 11,90 TL/Ay olarak belirlenmiş.

Exit mobile version