Genel Haberler ve Makaleler

Samsung, Note 7 fiyaskosunu çabuk unutturdu

Samsung’un ardı ardına patlayan Galaxy Note 7 cihazları kolay unutulmuş gibi görünüyor. Şirket Perşembe günü yaptığı açıklamada, yeni S8 telefonu için aldıkları ön siparişlerin önceki model olan S7’nin ön siparişlerini geçtiğini belirtti.

Görünen o ki, alıcılar geçen ay Samsung’un yeni Galaxy S8 ve Galaxy S8+ telefonları için duyurduğu yeni özelliklerden etkilendi.

Samsung’dan gelen iyi haberler rakip şirket Apple için kötü olabilir. Çünkü uçtan uca ekranın ve fiziksel “home” tuşunun kaldırılması gibi cesaret veren yeni özelliklere olan olumlu tüketici tepkisi, müşterilerini son birkaç yıldır hayal kırıklığına uğratan Apple’ın da yeni telefonunda bu özelliklere kesinlikle yer vermesi gerektiğini işaret ediyor olabilir.

Apple’ın sonraki modeli iPhone 8’in de herhangi bir fiziksel “home” tuşu olmaksızın uçtan uca ekrana sahip olacağı yönünde söylentiler var fakat net ayrıntıları kesin olarak henüz bilinmiyor. Geçen hafta Apple’ın kavisli OLED ekranını üretmekte zorlandığı için yeni telefonun ertelenebileceğine dair bir rapor da vardı. Samsung yeni telefon modeliyle Note 7 fiyaskosunu dahi unutturmuşken, her ne olursa olsun Apple’ın yeni telefon modeliyle hem tüketicileri hem de yatırımcıları bir şekilde ikna etmesi gerekiyor.

Galaxy S8, şu anda hala ön siparişte, tüketicilerle de en erken 21 Nisan’da buluşacak ve Samsung’dan gelen haberler şimdilik iyi.

Burak Eroğlu

Burak, ekonomi başta olmak üzere küresel yatırım trendlerine yönelik yoğun araştırmalar yapıyor. Bütünleştirerek yazılara döktüğü araştırmalarını hem profesyonel hem de amatör yatırımcılar için karmaşıklıktan uzak bir tonda anlatıyor. Konupara için yazdığı 300’den fazla makalesi bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir