Genel Haberler ve Makaleler

Övgüler Alan Note 8, Apple Yatırımcılarını Endişelendirmeli Mi?

Geçtiğimiz hafta çarşamba günü tanıtılan Samsung Galaxy Note 8, dünyanın dört bir yanındaki incelemecilere dağıtıldı ve pek çok yerden olumlu görüşleri erkenden aldı.

Note 8’in piyasa çıktıktan sonra tüketicileri ikna etmek gibi büyük ve önemli bir görevi var. Zira hatırlatmak gerekirse bir önceki model Note 7, ardı ardına patlayan aygıtların sonrasında Samsung için çok da iyi bir geçmiş bırakmamıştı.

Erken gelen olumlu görüşleri dikkate alırsak, Note 8 “patlamazsa”, kullanıcılarının beklentilerini fazlasıyla karşılayacak gibi gözüküyor.

Samsung Galaxy Note 8, uçtan uca 6.3 inç ekrana ve akıllı telefonlarla gelen günümüzün en iyi özelliklerinden biri olan çift kameraya sahip.

Cihazın GSM operatörleri tarafından kilitlenmemiş sürümünün ABD’de 929 dolar fiyat etiketiyle satışa çıkacağı belirtiliyor. Türkiye’den de ön sipariş verilen cihaz, tüketicilere 4.999 Türk lirasına mal olacak.

Note 8, erken gelen olumlu görüşlere göre etkileyici özelliklere sahip olsa da, Apple yatırımcılarını şu aşamada endişelendirecek bir durum söz konusu değil. Zira her ne kadar eski zamanlarını aratsa da Apple’ın yeni modellerinin çok daha etkileyici özelliklerle piyasa çıkması gibi hatırı sayılır bir geçmişi var.

Tabii yatırımcıları bir hayli rahatlatan akıl almaz Apple fanlarını da unutmamak gerekiyor. Samimi olmak gerekirse Apple yeni cihazında önemli farklılıklar yapmadan sadece renk bile değiştirse saatlerce kuyrukta bekleyecek sadık bir kitleye sahip.

Bu arada Drexel Hamilton analisti Brian White konuyla ilgili bir not paylaşarak, “Samsung sağlam bir cihaz ortaya koydu, ancak yine de tüketicilerin bu sonbaharda 5.8 inçlik iPhone 8’i beklediğini düşünüyoruz” dedi.

Apple henüz resmi bir açıklama yapmadı fakat iPhone 8’in lansmanı için 12 Eylül tarihi işaret ediliyor.

Yağız Okan

Kişisel finans alanında uzmanlaşmış ve Sertifikalı bir serbest yazar olan Yağız Okan, 2014 yılında Konupara’ya katıldı. Anadolu Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık, ek olarak İktisat bölümlerinden mezunu olmasının yanı sıra, Finansal Okuryazarlık Sertifikası ve MEB Genel Muhasebe Sertifikasına sahip. Krediler, kredi kartları ve mevduatlar gibi bankacılık ürünleri ve kişisel finans konusunda uzman. E-posta: yagizokan@konupara.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir