Genel Haberler ve Makaleler

Güncellenen Samsung Pay ile Yapılan İşlem Sayısı 1,5 Milyonu Geçti

Samsung’un mobil ödeme sistemi Samsung Pay kısa süre önce Güney Kore’de deneme kullanımına açılmıştı, süreç boyunca kullanıcıların ödeme sistemini kullanarak 1,5 milyondan fazla işlem gerçekleştirdiği açıklandı.

Gerçekleştirilen 1,5 milyondan fazla işlemin yaklaşık değerinin 30 milyon dolar olduğu belirtildi. Samsung Pay ile yapılan ödeme işlemlerinin ortalama 20 dolar ile gerçekleştirildiği de yapılan açıklamada yer aldı.

Deneme süreci başlamadan önce Samsung, ödeme sistemi için American Express, Visa ve MasterCard ile işbirliği yapmıştı. Güney Kore’de kullanıma başlanan Samsung Pay servisinin 28 Eylül’den itibaren başta ABD olmak üzere bazı Avrupa ülkelerinde de kullanıma açılacağı belirtiliyor.

Samsung Pay “Kolay Ödeme” Özelliğiyle Güncellendi

Güncellenen mobil ödeme sisteminin 1.3.1716 versiyonuyla Simple Pay yani “Kolay Ödeme” özelliği uygulamaya eklendi.

Ödeme işlemlerini yeni versiyonuyla kolaylaştıran servis, gidilen mağazada Samsung Pay ile ödeme yapılabileceğini önceden kullanıcıya bildiriyor. Yani, Samsung Pay anlaşması olan bir mağazada alışveriş yapılıyorsa kullanıcı bunu önceden görebiliyor.

Öte yandan normalde Samsung Pay ile ödeme yapabilmek için kasada ekran kilidinin açılması ve uygulamaya giriş yapılması gerekiyordu. Yeni versiyonla gelen Simple Pay özelliği sayesinde artık telefonunun kilit ekranından da uygulamaya erişmek ve ekran kilidini açmadan ödeme yapmak mümkün olacak.

Bir tarafta Apple Pay, diğer tarafta Android Pay ve bir başka tarafta Samsung Pay… Milyonlarca dolarlık işlemler gerçekleştirilen ve hayatı kolaylaştıran mobil ödeme sistemleri piyasasında rekabet hızla artıyor. Görünüşe göre yakın zamanda ödeme sistemleri savaşı ve ardı arkası kesilmeyen özellik güncellemelerinden çok daha fazla bahsedeceğiz.

Barış Şallı

Eksi bir Konupara yazarı olan Barış, ilgi duyduğu bireysel finans alanına dair para yönetimi, krediler, kredi kartları ve kredi notu hakkında onlarca yazı yazdı. Bütün bunları yaparken karmaşık olmaktan ziyade yazılarını kapsayıcı ve basit bir şekilde okuyuculara aktardı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir