Samsung Pay Avrupa’da MasterCard İle İşbirliği Yaptı

İçinde bulunduğumuz Ağustos ayında Güney Kore’de denemeleri yapılacak olan Samsung Pay ile ilgili daha önceki haberimizde geri sayımın başladığını yazmıştık.

Apple Pay’e rakip olarak Samsung’un ortaya çıkardığı mobil ödeme hizmeti Samsung Pay, NFC teknolojisinin yanı sıra MST teknolojisini de kullanacak.

Biran evvel kullanıcılarının karşısına çıkmak isteyen Samsung, ödeme sistemi için Avrupa’da MasterCard ile işbirliği yaptı.

iPhone 6 ile gelen mobil ödeme sistemi için Apple’da American Express, Visa ve Mastercard ile benzer bir ortalık yapmıştı.

Samsung’un MasterCard ile yaptığı işbirliği sayesinde Avrupa’da Samsung’un mobil ödeme özellikli akıllı telefonları için MasterCard Digital Enablement Service (MDES) teknolojisi kullanılmaya başlanacak.

Samsung Pay, ilk etapta yalnızca Güney Kore’de Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge telefon sahipleri tarafından kullanılacak ve daha sonra belirli ülkeler için kullanıma açılacak. Avrupa da dahil olmak üzere 2015 yılının sonlarına doğru tüm Samsung kullanıcılarının ödemeler için Samsung Pay’i kullanabileceği belirtiliyor.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu