Genel Haberler ve Makaleler

Savaş Suçu İlan Edilen Film: The Interview

Geçtiğimiz günlerde medyada büyük yankı bulan The Interview filminin 25 Aralık’ta gösterime girmesi bekleniyordu fakat Kuzey Kore‘nin filmin savaş suçu olduğunu belirtmesinin ardından filmin gösterime girmeyeceği açıklanmış.

Sony Pictures Entertainment tarafından çekilen film, Kuzey Kore liderinin suikast komplosunu konu alıyor. Filmin konusundan rahatsız olan Kuzey Kore, Sony’e bir dizi saldırı düzenlemiş. Bu saldırılar içerisinde Sony çalışanlarının banka, sosyal güvenlik numarası ve hatta oyuncuların ne kadar ücretler aldığı gibi bir çok bilgi basına sızdırılmış.

Konusu itibariyle Kuzey Kore’yi bu kadar tedirgin eden filmin ‘savaş suçu’ olduğu belirtiliyor. Aynı şekilde filmin yayınlanması halinde ülkeye savaş açacaklarını belirten Kuzey Kore, tehditlerinde şimdilik başarılı olmuş gibi görünüyor. Çünkü Sony, filmin yayınlanmayacağını duyurmuş bile…

Çok ilginç bir konu olduğu için paylaşmayı uygun gördüm. Konu daha detaylı bir şekilde Webrazzi yazarları Merve Kara tarafından oldukça güzel bir şekilde kaleme alınmış, sizde benim gibi ilginç bulduysanız mutlaka bu bağlantı üzerinden detayları okuyun.

Güncelleme: Daha öncesinde bu sayfada haberini yaptığımız The Interview (Röportaj) filmi Kuzey Amerika’da tehditlerden dolayı sinema salonlarında gösterime giremese de, Sony filmi internet üzerinden satışa çıkarmış. Filmi, internet üzerinden izlemek isterseniz 5,99 dolar; satın almak isterseniz 14,99 dolar ödemeniz gerekecek. Ayrıca, filmin YouTube Movies üzerinden de izlenebileceği belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu