Genel Haberler ve Makaleler

SGK Prim Ödemelerinde Son Tarih 7 Nisan 2015

SGK’dan prim borcunu ödemeyen vatandaşlar için son ödeme tarihi bir hafta uzatıldı.

Geçtiğimiz gün ülkemizde meydana gelen elektrik kesintilerinden dolayı birçok banka ve kurumda etkilendi. Bu durumu göz önüne alan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) yaşanan aksaklıkları giderme açısından prim ödemeleri için son ödeme tarihini 7 Nisan’a erteledi. Dün ve bugün anlaşmalı bankalardan ve SGK‘dan prim ödemesi yapamayan vatandaşlar 7 Nisan’a kadar ödeme yapabilecekler.

31 Mart tarihinde yaşanan ve ülke genelinde büyük etkilere sebep olan elektrik kesintisinden dolayı birçok banka ve tahsilat merkezlerinin devre dışı kalmasının ardından prim ödemeleri konusunda yapılan mağduriyet bildirimleri neticesinde SGK bir açıklama yayımladı ve açıklamasında “belirlenen (7 Nisan 2015) tarihe kadar ödeme yapacak olan vatandaşların, yapacakları prim ödemeleri yasal süresi içerisinde yapılmış sayılacaktır” denildi.

Primler konusunda borçlarını sorgulamak isteyen vatandaşlar, SGK’nın internet sitesi üzerinden borçlarını sorgulayabiliyorlar. Prim borcu sorgulama için SGK’nın Web Tahsilat sayfasına girdikten sonra sorgu türü, sorgu tipi ve sicil numaralarıyla birlikte sisteme giriş yapıp, işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar.

Çeşitli tahsilat merkezlerinin yanı sıra SGK’nın web sayfasında ve bankaların internet, ATM ve telefon bankacılığı ya da şube kanallarından borç prim ödemeleri gerçekleştirilebiliyor.

Konupara Ekibi

Konupara Ekibi, okuyucu ihtiyaçlarını analiz ederek para yönetimi, birikim, krediler, kredi kartları, kredi notu, mevduat hesapları gibi bankacılık ürünleri ve yatırım konularında araştırmalar yapıp kapsamlı yazılar hazırlıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir