Sigorta şirketleri Apple Watch için yeni bir satış kanalı haline geliyor

Tüketicilerin giyilebilir teknoloji ürünlerine ilgisi şimdiye kadar zayıf kaldı; bu nedenle giyilebilir teknoloji ürünleri üreticisi bazı şirketler yeni bir yaklaşım keşfetmeye başladılar.

Pazartesi günü CNBC yayınladığı bir haberde, ABD merkezli en büyük hayat sigortası şirketlerinden birisi olan John Hancock’un bazı müşterilerine 25 dolar bedelle Apple Watch vermek için Apple ile anlaşma yaptığını yazdı.

Haberde yer alan bilgilere göre sigorta şirketi John Hancock, Vitality isimli sağlıklı yaşam programına üye olan tüm müşterilerine, en az iki yıl düzenli bir şekilde egzersiz yapmaları şartıyla, Apple Watch cihazını yalnızca 25 dolara veriyor.

Program şartlarını yerine getirmeyen müşterilerden de cihaz bedelinin taksitli olarak tahsil edileceği belirtiliyor. (Yeni Apple Watch Series 3 fiyatları yaklaşık 329 dolardan başlıyor.)

Hancock geçen yıl yaklaşık 30 bin hayat sigortası poliçesi sattığını açıklasa da Vitality isimli sigorta programının satışlarına yönelik henüz bir bilgi paylaşmadı.

Fitbit de benzer bir oyun oynuyor

Egzersiz uygulamaları ve akıllı bileklikleri gibi giyilebilir teknolojik ürünleriyle dikkat çeken Fitbit de Apple’a benzer bir strateji uyguluyor.

Bu yılın başlarında sigorta şirketi United Healthcare ile anlaşma yaptığını açıklayan şirket, aynı zamanda sigortacılar için ürünlerini daha cazip hale getirme ümidiyle, bazı tıbbi teknoloji şirketleriyle de çalışmalarını sürdürüyor.

Şirketin United Healthcare ile yaptığı anlaşma yatırımcıları kısa bir süreliğine de olsa heyecanlandırmış, haberin duyurulduğu gün Fitbit hisseleri yüzde 8 değer kazanmıştı.

Bu tür anlaşmalar Apple’ın cihaz satışlarını artırabilir ve ekosistemin genişletilmesine yardımcı olabilir. Ama Fitbit’in bu anlaşmalardan çok daha fazlasına ihtiyacı var. Zira 2015 yılında gerçekleşen halka arzından bu yana Fitbit hisseleri düşüyor ve şirketin ürünlerini daha cazip hale getirmesi için yeni yollar aramaya devam etmesi gerekiyor.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu