Sosyal Medya Engeli için: Ücretsiz VPN

Ücretsiz VPN ZenmateTürkiye’de Twitter engellendikten sonra kullanıcıların çoğu DNS’lerini değiştirerek sosyal medya platformlarına ulaşmaya çalıştılar. Ne yazık ki, bugün Google, Yandex ve OpenDNS benzeri en yaygın DNS’lerde engellendi.

İnternet sansürüne direnmeye çalışan Türkiye, VPN‘ye yöneldi. VPN ücretleri yüksek olduğu için her internet kullanıcısının kullanması mümkün olmuyor. Sizler için birkaç ücretsiz VPN programını araştırdık. Araştırmamızda ilk önereceğimiz ücretsiz VPN eklentisi Zenmate, Google Chrome tarayıcısı ile birlikte çalışıyor. Eğer hali hazırda Chrome tarayıcısını kullanıyorsanız bu bağlantıdan tarayıcınıza Zenmate eklentisi yükleyerek Twitter dahil tüm engelli sitelere ulaşabilirsiniz. Zenmate eklentisini 30 saniye gibi çok kısa bir sürede kurabilirsiniz.

Diğer güçlü bir VPS önerimizde Hotspot Shield olacak. Bu programın ismini arama motorlarından aratarak bulabilir ve ücretsiz versiyonunu indirebilirsiniz. Hotspot Shield programının dezavantajı ise ücretsiz VPN hizmeti reklamlı olarak sunuyor olması. Son olarak UltraSurf programını da ücretsiz olarak kullanabileceğinizi söylemek istiyoruz.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu