Genel Haberler ve Makaleler

Sosyal Medya PR Çalışmalarının Yeni Oyuncusu Extlikes

Sosyal medya tanıtım ve reklam çalışmalarıyla ünlü Amerikan merkezli bir firma olan Armeva LLC’nin iştirakı olarak, Amerika ve Avrupa için hizmet veren Extlikes, Türkiye için de Türkçe olarak extlikes.com.tr adresinde hizmet vermeye başladığını duyurdu.

Hizmet portföyü, esnek fiyatlandırma cetveliyle, bireylerin sosyal medya ihtiyaçlarından tutun da markaların sosyal medya PR ihtiyaçlarına kadar anında cevap verebilmek üzere şekillendirilmiş.

Firma, sosyal medyadaki herkesin hedefini belirleyebileceği, ulaşılacak seviyenin tam olarak net olduğu bir reklam anlayışına sahip.

Web sitelerinde tanıtımı henüz satın almadan öncesinde, tanıtımın karşılığı olarak en az kaç beğeni ya da takipçiye sahip olacağınızı önceden biliyorsunuz. Bu değerler, minimum tahmini değerler olmakla birlikte, sosyal medyadaki marka değerinizi oluşturmak için ayırmanız gereken bütçeyi bilmek, oldukça büyük bir avantaj. Çünkü tanıtım sonrasında sahip olacağınız minimum beğeni veya takipçi miktarının sözünü size veriyorlar. Bu sayede bütçenizi tam olarak istediğiniz değere göre belirleyebiliyorsunuz.

Hatta dilerseniz tanıtım kampanyanızı planlarken mevcut olan ülkelere göre hedefleme yapabilmeniz de mümkün. Şu an için hizmetlerinden birisi olan, Instagram takipçi tanıtımı hizmetlerinde Türkiye hedeflenebilecek ülkeler listesinde gözüküyor. Tabii eğer farklı ülkelere yönelik kampanyalarınız varsa Amerika’dan Arabistan’a kadar takipçi hedeflemesi yapabilmeniz mümkün. Bu, özellikle turizmcilerin ve yurt dışına yönelik girişimleri olan marka, kurumlar için büyük bir getiri. Çünkü Extlikes sizinle hedef kitleniz arasında doğrudan bir bağ kuruyor.

Bireysel ve kurumsal hesaplarınız için de sosyal medyada mümkün olan en iyi sayısal değerleri size sağlıyorlar. Hatta isimleri bizde kalsın, sayılı uluslararası şirketlerin ve ünlülerin sosyal medya prestij değerlerini Extlikes’a borçlu olduğunu belirtmekte de fayda var.

Firma, bünyesindeki sosyal medya uzmanlarının sürekli olarak güncel tuttuğu blog bölümüne de sahip. Extlikes Blog, Facebook, Instagram, Twitter ve Youtube hakkında son güncel trendleri, pazarlama stratejilerini, sosyal medyada başarılı bir profil çizmek için yapmanız gerekenleri düzenli olarak paylaşıyor. Düzenli olarak takip etmeniz gereken bloglar listenize eklemeyi düşünebilirsiniz. Keza Türkçe olarak oldukça değerli kaynaklar paylaştıklarını da belirtmeliyiz.

Sunulan hizmetlere dönecek olursak, aslında takipçi satın al terimine o kadar da yabancı sayılmayız. Google’da yapılacak küçük bir instagram takipçi satın al aramasıyla size takipçi satacak birçok web sitesine ulaşılabilirsiniz. Bütün dünyada markalardan, ünlülere ve sıradan sosyal medya kullanıcılarına kadar herkesin bu tip hizmetlerden faydalandığını biliyor olmalısınız. Gerek Youtube’da gerek Instagram ve Facebook’da hatta Twitter’da. Fakat bu tarz hizmetlerin kullanımında profesyonel olmayan kişilere güvenmek, sosyal medya hesabınızı emanet etmek ne kadar doğru tartışılabilir. Keza 2014 yılında bir çok ünlü Instagram’ın hesap temizliği esnasında milyonlarca takipçisini kaybetmişti.

Extlikes’da ise durum tam olarak farklı. Dünya üzerinde sosyal medya PR hizmeti sağlayan sayılı firmalardan. Ve yaptıkları iş bambaşka bir noktaya taşınmış. Keza, Extlikes’ın farkını daha web sitesine ilk girdiğinizde dahi anlayabilirsiniz. Sizce satılan hizmet gerçekten aynı mı?

Sonuç olarak eğer sosyal medyada yeniyseniz ya da hızla sayısal başarı değerlerine ulaşmak istiyorsanız Extlikes’ı incelemenizde fayda var. Görünen o ki Extlikes, bundan sonra ihtiyacınız olan bütün sosyal medya donanımını ve sayısal değerleri elde edebileceğiniz yegane yer olacak gibi gözüküyor. Dilerseniz Extlikes’ın İnstagram ile alakalı hizmetini izleyebilirsiniz.

İlandır.

Konupara Ekibi

Konupara Ekibi, okuyucu ihtiyaçlarını analiz ederek para yönetimi, birikim, krediler, kredi kartları, kredi notu, mevduat hesapları gibi bankacılık ürünleri ve yatırım konularında araştırmalar yapıp kapsamlı yazılar hazırlıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir