Genel Haberler ve Makaleler

Starbucks Alkol Satışı Yaptığı Mağazaların Sayısını Artırıyor

Starbucks Evenings programı dahilinde ABD’de 24 farklı bölgede daha alkol satışı yapmaya hazırlanıyor.

İlk olarak 2010 yılında alkol satışı denemelerine Seattle şehrinde başlayan şirket, zaman içerisinde alkol satışı yaptığı mağaza sayısını 70’e çıkarmıştı.

Uzun süredir alkol satışı yaptığı mağazaların sayısını artırmayı düşünen dünyanın en büyük kahve dükkanı zincirlerinden Starbucks’ın ilk olarak Washington, Oregon, Atlanta, Chicago, Florida ve Los Angeles gibi şehirlerde alkol satışı yaptığı mağaza sayısını artıracağı belirtiliyor.

Starbucks Evenings programı kapsamında şarap ve bira başta olmak üzere diğer alkollü içeceklerin satışını yapacak ve aynı zamanda peynir tabağı gibi aperatif ürünleri de diğer alkol satışı yaptığı mağazalar gibi eş zamanlı olarak satışa çıkaracak.

Starbucks’ın alkol satışı için bazı eyalet ve ülkelerde gerekli lisans belgelerini tamamla yolunda olduğu belirtilirken, alkol menüsünde en az 10 farklı şarabın yer alacağı ifade ediliyor.

Şirketin, Türkiye mağazalarında alkol satışı yapıp, yapmayacağı henüz belli değil.

Konupara Ekibi

Konupara Ekibi, okuyucu ihtiyaçlarını analiz ederek para yönetimi, birikim, krediler, kredi kartları, kredi notu, mevduat hesapları gibi bankacılık ürünleri ve yatırım konularında araştırmalar yapıp kapsamlı yazılar hazırlıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir