Starbucks Şikago için yeni ‘tapınak’ planını duyurdu

Kahve devi Starbucks Chicago’da dört katlı ve 43.000 metrekarelik yeni bir Starbucks Reserve Roastery mağazası açacağını duyurdu. Michigan Avenue’de açılacak camsı ve modern yapıdaki yeni mağazanın 2019’da hizmet vermeye başlaması bekleniyor.

Starbucks’ın lüks Reserve Roastery mağazalarına ilham olan ilk konsept mağaza 2014 yılında Seattle’da hizmete girmişti. Şirketin şu anda ABD’de iki, dünya çapında beş Reserve Roastery mağazası bulunuyor.

Chicago’dan bir önceki mağaza 2018’de New York’ta hizmete girecek. Şirketin gelecek planları arasında önümüzdeki yıllarda Şanghay, Milano ve Tokyo’da da konsept mağaza açma planı bulunuyor.

Starbucks Reserve Roastery mağazalarında, kahve kavurma işleminin her süreci görülebildiği gibi misafirlere tercih ettikleri takdirde kahve eğitimi ve özel sınırlı üretim Reserve kahveler de sunuluyor. Bu mağazalara gelenler kahvenin çekirdek halinden, oluşum sürecine kadar geçen tüm süreci gözlemleyebiliyor.

Starbucks CEO’su Howard Schultz, Reserve markasının genişlemesinin “şirketi değiştireceğini” öngörüyor.

Hazır Starbucks demişken bir de hisselerine bakalım. Şirket Reserve mağazalarla kahve tutkunlarının gözlerini kamaştırsa da bu, Wall Street tarafının pek de umurunda gözükmüyor. Starbucks hisseleri Cuma günü yüzde 2 düşüşle 60.06 dolardan kapandı. Şirket hisselerinde bu yıl şu ana kadar yüzde 9.8 artış gerçekleşti.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu