Finans Sektörünün Süpermarkaları Açıklandı

Dünya çapında 88 ayrı ülkede değerlendirilen ve ülkemizde de 2005 yılından bu yana 2 yılda bir açıklanan Superbrands Türkiye listesinde bu yıl 9 büyük finans ve sigorta şirketi yer aldı.

Superbrands Türkiye‘de Nielsen tarafından yapılan araştırmalar kapsamında belirli kriterler kullanılarak 1089 marka listesi oluşturuldu. Oluşturulan her marka Türkiye Seçici Kurul üyeleri tarafından “Süpermarka” tanımı baz alınarak anlık olarak akıllarına gelen 1 ile 20 arasında puanlandırıldı. Puanlama sonucu barajı geçen 300 marka belirlenerek, Nielsen tarafından İstanbul, Ankara ve İzmir illerinde yüz yüze anket ile değerlendirildi. Değerlendirme anketine üç büyük ilden 18-56 yaş arası tüm SES gruplarını temsil eden 1600 kişi katıldı.

Tüm bu değerlendirmelerin ardından 159 marka Türkiye’nin 2014 Süpermarkaları olmaya hak kazandı. Bu yıl finans ve sigorta sektöründen 9 büyük marka ön plana çıktı.

Superbrands Türkiye 2014 listesinde Akbank, Denizbank, Garanti Bankası, İş Bankası ve Yapı Kredi Bankası finans sektörünün Süpermarkaları olarak yer aldı.

Garanti Bankası’na ait Bonus Card bu yıl listede yerini koruyan tek kredi kartı markası oldu.

Sigorta sektöründe Allianz Sigorta, Allianz Yaşam Emeklilik ve Anadolu Sigorta markaları da listede yer buldu.

Türkiye Seçici Kurul üyeleri ve Nielsen’in yaptığı araştırma sonucunda belirlenen Süpermarkalar listesi gelecek sefer 2016 yılında açıklanacak.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu