Tencent ve Epic Games, bir ay içinde ücretsiz bir oyun olan Fortnite ile 300 milyon dolar kazandı

Dünya çapında battle-royale tarzı oyunlar oyuncu çekmeye devam ediyor. Bu furyanın başını da PUBG ve Fortnite çekiyor. Bu oyunların hem oyuncu sayısı hem de kazançları hızlı bir şekilde artıyor.

PUBG’nin aksine ücretsiz olarak indirilebilen Fortnite, 300 milyon dolara yakın oyun içi harcama başarısıyla en güçlü rakibinden bir adım öne çıkıyor.

Pazar araştırması şirketi SuperData, Fortnite’in iOS cihazları için piyasaya sürülmesinin ardından oyuncu harcamalarının 296 milyon dolara ulaştığını açıkladı

Pazar araştırması şirketi SuperData’ya göre, şubat ayında 126 milyon dolar olan oyun içi harcamalar mart ayında 233 milyon dolar olarak gerçekleşti. Oyunun iOS cihazları için piyasa sürülmesinin ardından oyuncu harcamaları 296 milyon dolara ulaştı.

Fortnite oynanması ücretsiz bir oyun olduğu için oyun yayıncısı ve yayıncı sahibi şirket uygulama içi satın alımlardan kazanç sağlıyor

Son yıllarda oyun içi satın alımlar oyun yayıncısı şirket gelirlerinin önemli bir kısmını oluşturuyor. Ücretsiz olarak indirilebilen Fortnite’ın yayıncısı Epic Games ve sahibi Çinli Tencent, çoğunlukla uygulama içi satın alımlardan kazanç sağlıyor.

Epic Games ve Tencent, silahlar ve aletler gibi yararlı eşyalara kadar hemen her şeyi satın almaya istekli bir oyuncu kitlesi bulmayı başardı

Oyun içi satın alım başarısının temelinde oyuncuların oyun için para harcamaya ne kadar istekli oldukları yatıyor. Epic Games ve Tencent şu an için Fortnite ile bunu başarmış gözüküyor.

SuperData, önceki yıla göre 7,4 milyar dolar olarak gerçekleşen Fortnite oyun içi harcamalarının Nisan ayında 9,1 milyar dolara ulaştığını belirtiyor

SuperData’ya göre bir önceki yıl 7,4 milyar dolar olarak gerçekleşen Fortnite oyun içi harcamaları bu yıl Nisan ayında 9,1 milyar dolara ulaştı. Bununla birlikte, Fortnite’ın mevcut başarısının geleceğe dönük daha geniş bir patlamanın parçası olduğunu unutmamak gerekiyor. (Ayrıca bakınız: Fortnite’ın başarısı video-oyun sektörü yatırımcıları için ne anlama geliyor?)

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu