Tesla CEO’su bir grup yatırımcıya Ford hissesi almalarını tavsiye etti

Elektrikli araç üreticisi Tesla’nın hisselerine sahip olan bazı yatırımcılar, bir mektup kaleme alarak, şirket içindeki problemlerin kontrol edilmesi için yönetim kuruluna iki bağımsız üyenin atanmasını talep ettiler.

Tesla’nın kurucusu ve CEO’su Elon Musk ise grup tarafından kaleme alınan ve Reuters haber ajansının alıntıladığı mektuba beklenmeyecek bir şekilde sert tepki gösterdi. CEO Musk, Twitter hesabı üzerinden, bu yatırımcıların Ford hissesi satın alabileceklerini ve Ford yönteminin mükemmel olduğunu söyledi.

Musk yaptığı ironin ardından zaten yönetim kuruluna iki bağımsız üyenin atanacağını fakat bunun bu grubun isteğiyle bir alakası olmadığını, konuyla ilgili duyurunun yakında yapılacağını da sözlerine ekledi.

Şu anda Tesla’nın yönetim kurulunda 7 üye bulunuyor. Bu üyelerin tamamı şirket halka arz edilmeden önce de görevde olan isimlerdi. Reuters’in alıntıladığı mektupta, yatırımcı grup ise Tesla yöneticilerinin her yıl yeniden seçilmesini talep ediyor.

Şirketin hisseleri Perşembe günü yüzde 2.4 yükselişle 304 dolara çıktı.

Bu arada Tesla’nın piyasa değeri hafta başında dünyanın en büyük araç üreticilerinden General Motors’u geçerek ABD’de ilk sıraya yerleşmişti fakat sonraki günlerde azalarak tekrar ikinci sıraya gerilemişti.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu