Genel Haberler ve Makaleler

Türk Ekonomi Bankası: CEBTE TEB Uygulaması

Bilindiği üzere banka ve kredi kartı kullanımında meydana gelen artış, bankaların da yeni sistem arayışlarına geçmesine neden olmuştur. Bu yeni sistem insanların işlerini kolaylaştıracak, bankaların kalabalık olmasını bir nebze de olsa azaltacak ancak müşteri sirkülasyonunu da devam ettirecek bir sistem olmalıydı. Şu an neredeyse tüm bankaların mobil bankacılık hizmeti var. Türk Ekonomi Bankası da bu bankalardan biridir.

Geçenlerde internette dolaşırken görmüştüm Türk Ekonomi Bankası yeni bir sistem oluşturmuş. Bu sistemle bankaya para yatırmak için gittiğinizde ATM’ye kartınızı vermek zorunda değilsiniz. O sistem şöyle ki:

Dünya’da ilk defa ATM’den QR kod ile kartsız para çekme özelliği CEPTE TEB’te. CEBTE TEB ile bankacılık işlemlerinizi her an, her yerden, hızlı, pratik ve güvenli bir şekilde ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. CEPTE TEB’in yeni fonksiyonu Finansal Durumum ile tüm varlık ve borç bilgilerinize anlık olarak erişebileceğiniz gibi ödemelerinizin tarih ve durumunu ajandanız üzerinden takip edebilirsiniz. Daha sonra bunun bir benzerini de yapmış o da şifrenizi şekil olarak belirliyorsunuz QR kodu yerine mobil bankacılık hizmeti olan CEPTE TEB’te bu şekli şifreniz yerine çizerek kullanabiliyorsunuz. Yani CEPTE TEB ile şifrenizi ister yazın, ister çizin bu yeni sistem de kullanılabilir. Ancak ne kadar güvenli olduğu tartışılır. Her geçen gün süregelen bu hızlı değişim ve gelişim hem müşteri hem de bankalar adına faydalıdır.

Peki bu mobil olarak kullandığımız CEPTE TEB uygulaması ile hangi işlerimizi halledebiliriz hemen söyleyeyim. Hesap hareketlerimiz, çek takvimimizin takibi, bütün varlık ve borç bilginize erişebilir havale işlemlerini yapabilirsiniz. EFT işlemleri ve döviz işlemlerinin de yapıldığı bu program ile hızlı, kullanışlı ve yararlı bir iş yaptığını ve kullanıcılarının da bu işten memnun olduklarını bu program ile ilgili yorumların yer aldığı sitelerde görmek mümkündür.

iPhone (iOS) için TEB Uygulamasını İndirin.
Android için TEB Uygulamasını İndirin.

Konupara Ekibi

Konupara Ekibi, okuyucu ihtiyaçlarını analiz ederek para yönetimi, birikim, krediler, kredi kartları, kredi notu, mevduat hesapları gibi bankacılık ürünleri ve yatırım konularında araştırmalar yapıp kapsamlı yazılar hazırlıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir