Türkiye’de 15 Bin Kişi Daha Milyoner Oldu

Geçen sene sonundan itibaren bankalarda 1 milyon lira ve üzerinde mevduata sahip olanların sayısı yükseldi. Türkiye’de milyoner sayısı hızla artıyor.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) verilerine göre 2014 – 2015 yılları arasında Türkiye’de yaşayanların bankalardaki toplam mevduatları yüzde 17,2 arttı. Türkiye’de yaşayan toplam yerleşiklerin bankalarda bulunan toplam mevduat miktarı yüzde 17,2’lik artışla 1 trilyon 161 milyar liraya çıktı.

Geçen sonu itibariyle de banka hesaplarında 1 milyon lira ve üzerinde mevduata sahip, milyonerlerin sayısı yüzde 20,2 artış gösterdi.

Aynı dönem içinde yüzde 20,2’lik artışla milyonerlerin sayısı 93 bin 8’e çıktı. Geçen yıl sonu itibariyle 15 bin 798 kişi daha milyoner oldu. Milyonerlere ait mevduat hesaplarındaki toplam para miktarının tüm mevduatlar içindeki payı ise yüzde 51,2 olarak açıklandı.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu