Genel Haberler ve Makaleler

Türkiye’de 15 Bin Kişi Daha Milyoner Oldu

Geçen sene sonundan itibaren bankalarda 1 milyon lira ve üzerinde mevduata sahip olanların sayısı yükseldi. Türkiye’de milyoner sayısı hızla artıyor.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) verilerine göre 2014 – 2015 yılları arasında Türkiye’de yaşayanların bankalardaki toplam mevduatları yüzde 17,2 arttı. Türkiye’de yaşayan toplam yerleşiklerin bankalarda bulunan toplam mevduat miktarı yüzde 17,2’lik artışla 1 trilyon 161 milyar liraya çıktı.

Geçen sonu itibariyle de banka hesaplarında 1 milyon lira ve üzerinde mevduata sahip, milyonerlerin sayısı yüzde 20,2 artış gösterdi.

Aynı dönem içinde yüzde 20,2’lik artışla milyonerlerin sayısı 93 bin 8’e çıktı. Geçen yıl sonu itibariyle 15 bin 798 kişi daha milyoner oldu. Milyonerlere ait mevduat hesaplarındaki toplam para miktarının tüm mevduatlar içindeki payı ise yüzde 51,2 olarak açıklandı.

Barış Şallı

Eksi bir Konupara yazarı olan Barış, ilgi duyduğu bireysel finans alanına dair para yönetimi, krediler, kredi kartları ve kredi notu hakkında onlarca yazı yazdı. Bütün bunları yaparken karmaşık olmaktan ziyade yazılarını kapsayıcı ve basit bir şekilde okuyuculara aktardı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir