Türkiye’de Sessizce Yaşamak mı Defolup Gitmek mi?

Eski Ulaştırma Bakanı Binalı Yıldırım’ın kardeşi İstanbul Kızılay Şube Başkanı İlhami Yıldırım, Uğur Kurt’un ölümünün ardından “Ya bu ülkede eşşek gibi sessizce yaşayacaksınız ya da defolup gideceksiniz!” şeklinde tweet atmış ve daha sonra hesabını askıya almış sonrasında ise tweetlerini gizlemişti.

Türkiye’de basının sansürlendiği bir dönemde özellikle masum insanların öldürüldüğü bu hükümet döneminde bu gelişmelerin hiçbiri unutulup gidilmeyecek, yorumlarınızı ve düşüncelerinizi özgürce elimizden geldiği kadarıyla sizlere ulaştırmaya çalışacağız.

O tweetle ilgili sosyal medyada dile getirilen yorumlar:

– Şimdi diyecek ki ‘benim hesabım hacklenmiş, mesajları atan ben değildim’…. ya madem bunları yazdın, delikanlı gibi de ki ‘evet ben yazdım kardeşim, benim düşüncem bu’. ama nerede gezer o yürek.

– Ağzınız başka söylüyor eliniz başka oynuyor. Söylediklerinizin arkasında duracak cesaretiniz bile yok. Bir laf söyleyip ardından yalanlama, laf cambazlığı. Ayıp ya… Bir gidin artık düşün yakamızdan…

– Hayır efendim, bu ülkede hiç kimse “eşşek gibi sessizce” yaşamayacak. İtirazı olan söyleyecek, protesto edecek. Bunu yaparken kanuna karşı gelirse yine kanunlar çerçevesinde ve adilce yargılanacak, gerekirse cezasını çekecek. Ama “eşşek gibi” degil!

– Tamam müfettiş görevlendirilip soruşturma açıldıysa tweet istediği kişiye yani hedefine ulaşmış demektir yakında bakan Milletvekili, emniyet Amiri falan olursa şaşırmayın.

– İstanbul Kızılay Şube Başkanı İlhami Yıldırım çok kısa zamanda başbakan danışmanı, müsteşar, milletvekili olursa şaşırır mıyız? Tabiki hayır.

– Kendilerinden olana bir şey yapmazlar, onlara yargı işlemez, bekleyin görün sonucunu her zamanki gibi aklayıp olayın üzerini örtecekler.

– Ey Türk Milleti artık kendine gel; işte seni hep böyle gören bir iktidar ve sen o zihniyete oy veriyorsun. Bu Millet buna layık değil.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu