Twitter hisselerini karıştırdılar!

Bu olay günün hikayesi olabilir; bir grup Asyalı yatırımcı Twitter’a yatırım yaptığını düşünerek, benzer bir şirketin hisselerinin %1000 oranında yükselmesine sebep oldu.

Gelecek günlerde borsaya açılması beklenen sosyal medya sitesi Twitter’ın, borsada işlem gördüğünü zanneden yatırımcılar benzer bir isimde olan Tweeter Home Entertainment Group isimli bir şirketin hisselerini satın aldılar. Tweeter Home şirketinin hisseleri kısa sürede 15 Cent’e yükseldi. Perşembe günü halka açılması beklenen Twitter hisseleri TWTR koduyla New York borsasında işlem görecek. Yatırımcıların hisse senedi aldığı Tweeter Home şirketi ise TWTRQ koduyla borsada işlem görüyor.

Bu arada, Twitter’dan yapılan önemli bir açıklamada, hisse senetlerinin 20 ile 25 dolar aralığında satışa sunulacağı belirtiliyor. Mikroblog şirketi, halka arzla 1,7 milyar dolar toplamayı planlıyor.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu