Twitter’ın son çeyrek sonuçları 140 karaktere sığamayacak kadar kötü

Hayatları 140 karaktere sığdırmayı başaran sosyal medya hizmeti Twitter’ın (TWTR) dördüncü çeyrek performansı bu kadar da harika değil. Açıklanan son çeyrek sonuçlarına göre Twitter’da büyüme durma noktasına geliyor.

Üçüncü çeyrek raporlarında 307 milyon aktif kullanıcı sayısına sahip olan sosyal medya servisinin son raporunda kısa mesaj yoluyla servisi kullananlar hariç tutulduğunda aktif kullanıcı sayısının 305 milyona gerilediği açıklandı.

Geçen yıl Ağustos ayında 2015 yılı 2. çeyrek sonuçlarının ardından yüzde 2.90 gerileyen hisse fiyatları 28.46 dolara kadar düşerek, Twitter’ın borsa tarihinde en düşük seviyeye inmişti.

Geçen seneden bu zamana kadar gerek şirket yönetiminde gerekse de odaklanılan ana hizmetlerde yeni kararlar alınmıştı. Dün açıklanan 2015’in son çeyrek sonuçları Twitter’da hala işlerin yolunda gitmediğini ortaya koyuyor.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu