Genel Haberler ve Makaleler

Üst Düzey 6 İş Liderinin Uyku Öncesi Rutinleri

Üretkenlik, gün boyu dinç kalma ve iş hayatında başarı için uyku oldukça önemli. Üstelik uykusuzluk verimliliği azaltması sebebiyle ülke ekonomilerine de büyük sorun oluşturuyor. Durum böyleyken uykuyu düzene sokmak için gece rutinleri de ayrı bir önem taşıyor.

İş dünyasının önemli isimleri uyku öncesinde bazı rutinleri gerçekleştiriyorlar. Onların uyguladığı bu rutinler size de yol gösterebilir.

Bill Gates

Gates, The Seattle Times’a anlattıklarına göre günün sonunda rahatlamak için her gece uyumadan önce bir saati okumaya ayırıyor ve bunun uykuya dalmayı kolaylaştırdığını söylüyor.

Sheryl Sandberg

Facebook COO’su Sheryl Sandberg, uyku zamanı geldiğinde rahatsız edilmemek için telefonunu kapatarak mail ve çağrılardan kaçıyor.

Kenneth Chenault

American Express CEO’su Kenneth Chenault, her gece yatmadan önce ertesi gün için belirlediği 3 hedefini not ediyor.

Oprah Winfrey

Amerikan medyasının dev ismi Oprah Winfrey günde iki kez meditasyon yaptığını, bunun birini yatmadan önce gerçekleştirdiğini ve bunun uykusunu almasına yardımcı olduğunu söylüyor. Winfrey’in başkalarını da meditasyona teşvik etme adına oluşturduğu bir meditasyon uygulaması da bulunuyor.

Arianna Huffington

The Huffington Post kurucusu Arianna Huffington, bir gün yorgunluktan yere düşüp yanak kemiğini kırması sonucu uykusuna çok daha fazla önem verdiğini söylüyor. Şimdi çok daha sıkı bir uyku rutini izlediğini söyleyen Huffington, CNBC’ye yaptığı açıklamaya göre tüm elektronik cihazları kapatıp sıcak bir banyo sonrası elektronik olmayan bir kitap okuyarak gününü sonlandırıyor.

Joel Gascoigne

Bizim de sosyal medya ölçümlemesi yapmak için bazı hizmetlerini kullandığımız sosyal medya şirketi Buffer’ın CEO’su Joel Gascoigne, blogunda paylaştığı bilgilere göre her akşam yatmadan önce 20 dakikalık bir yürüyüşe çıkarak günün stresini atıp uyku kalitesini artırdığını söylüyor.

Elon Musk, Mark Zuckerberg ve Bill Gates’in gün boyunca üretken olmak için uyguladıkları yöntemler de çalışma kalitenizi daha fazla artırmanız için size farklı fikirler verebilir.

Eray Bozan

Eray, eski bir Konupara yazarı. Yazarlığı süresi boyunca ilgili olduğu kişisel finans, yatırım ve ekonomi gibi belli başlı alanlarda yazılar hazırladı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir