VakıfBank, Borsa Takibi için TradeOnline Uygulamasını Duyurdu

VakıfBank, kendi müşterilerinin kullanabileceği yeni piyasa takip uygulaması TradeOnline’ı duyurdu. VakıfBank’ın TradeOnline uygulaması sayesinde piyasaları cebinizden takip edebileceğiniz gibi aynı zamanda hisse senedi ve varant alım-satım işlemlerinizi de platform üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz.

Uygulamayı iOS veya Android işletim sistemiyle çalışan akıllı telefonlarınız da kullanmanız mümkün. (Yazının sonunda iTunes ve Google Play için indirme bağlantılarını vereceğim.)

Uygulama daha çok VakıfBank müşterilerine yönelik olduğu için uygulamanın sağladığı tüm hizmetlerden tam anlamıyla yararlanabilmeniz için henüz yoksa VakıfBank’tan yeni bir yatırım hesabı açmanızı tavsiye edebilirim.

TradeOnline mobil uygulaması sayesinde Borsa İstanbul, yurtdışı borsa endeksleri, serbest piyasa verilerini ve piyasa haberlerini takip edebileceğiniz gibi az öncede belirtiğim gibi hisse senedi ve varant alım ve satım işlemlerini cep telefonunuzdan yapabiliyorsunuz.

Haber takibi dediğim noktayı detaylandırmak istiyorum, çünkü TradeOnline uygulamasından VakıfBank; Foreks haberlerinin yanı sıra emtia, döviz, şirket ve KAP haberleri de dahil olmak üzere geniş bir yelpazede bilgi akışı sağlıyor. Böylece ihtiyacınız olan veya ihtiyacınız olabilecek bilgilere tek bir platform üzerinden kolayca erişebiliyorsunuz.

Uygulamanın “Piyasalar” ekranı sayesinde BIST endeks veya fiyat bilgilerine anlık olarak ulaşabiliyor ayrıca seçtiğiniz pay fiyatının üzerinden “al/sat” butonu yoluyla hızlıca alım-satım işlemlerini gerçekleştirebiliyorsunuz.

Uygulamada dikkatimi çeken bir diğer özellik de “E-Takvim” ekranı. Borsa yatırımcılarının takip etmek zorunda olduğu ve genelde takip edilen yurtdışı ile yurtiçi piyasalarda açıklanmış veya açıklanacak tüm ekonomik verileri takvim ekranından görülebiliyor. Böylece yatırımcılara, alım satım işlemlerini diledikleri zamanlamayla şekillendirme imkanı sağlanıyor.

Biraz abarttığımı düşünebilirsiniz, bu bilgiler istenildiğinde ulaşılabilecek alternatif platformlar mevcut fakat TradeOnline mobil uygulamasında alım satım işlemlerinden tutun da tüm piyasa bilgilerine tek yerden ulaşmak yatırımcıların işini gerçekten fazla kolaylaştırıyor. Zaten uygulamada bankanın kendi müşterilerine özel olduğu için eğer yatırım işlemlerinizi VakıfBank’tan yapıyorsanız TradeOnline’ın mutlaka cebinizde bulunması gereken bir uygulama olması gerektiğini düşünüyorum.

Uygulamayı denemek veya kullanmak için; iOS telefonunuza iTunes’in bu bağlantısından, Android telefonunuz içinse Google Play’in şuradaki bağlantısından indirebilirsiniz.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu