Genel Haberler ve Makaleler

Yurt dışı Seyahat Asistanı: Visa Travel Tools

Sık sık yurt dışı seyahatleri yapıyor ve üstüne üstlük Visa kart kullanıyorsanız, Visa’nın yeni seyahat uygulaması Visa Travel Tools pratik özellikleriyle büyük fayda sağlıyor.

Az önce telefonuma uygulamayı indirdim ve inceledim. İzlenimlerimi paylaşacağım.

Yurt dışı seyahatlerinde karşılaşılan en büyük finansal zorlukların başında para çekebileceğimiz bir ATM bulmak geliyor. Visa Seyahat Uygulaması gerçekten bu konuda oldukça etkileyici sonuçlar veriyor. Hangi ATM ne kadar uzaklıkta, en yakın ATM’ler nerede tümünü harita üzerinde gösteriyor.

Yurt içinde bu özelliği banka uygulamaları da sağlayabilir fakat yurt dışına çıkınca çoğu etkisiz kalıyor ve farklı bir uygulamaya ihtiyaç duyuyoruz. İndirilen uygulamalarda ne yazık ki, her zaman güncel olmuyor. Visa‘nın seyahat uygulamasıyla her nereye giderseniz gidin, yalnızca bir uygulamayla tüm ATM’leri rahatça bulabiliyorsunuz.

Şu anda İzmir’deyim ve uygulamayı İzmir’de denedim. Uygulama mağazasından indirme işlemini gerçekleştirdiğimde, uygulama mevcut konumuma erişim izni istedi. Bu izinin ardından, bölge ve para birimi seçimi yaptım. Uygulama tüm ülkelerde kullanılabiliyor olsa da Türkçe dil desteği bulunmuyor. Tüm seçimleri tamamladıktan sonra aşağıda gördüğünüz ekran beni karşıladı:

Visa Seyahat Uygulaması - Giriş Ekranı
Visa Seyahat Uygulaması – Giriş Ekranı

Giriş ekranında bulunduğum konumdaki 5 günlük hava tahmin raporu gibi yerel bilgiler yer alırken, bir alt bölümde otomatik olarak bulunduğum ülkedeki resmi para biriminin tercihlerim üzerine İngiliz Sterlini ve Euro karşılığı görülüyor. Giriş ekranının son sekmesinde de bana en yakın ATM’ler görülüyor.

ATM'lerin bulunduğu harita (solda), Döviz kuru çeviricisi (sağda)
ATM’lerin bulunduğu harita (solda), Döviz kuru çeviricisi (sağda)

Konumuz izninizle birlikte otomatik olarak seçilirken ATM’lerde otomatik olarak görüntüleniyor. Ayrıca harita üzerinde diğer tüm ATM’leri de görebiliyoruz. Harita üzerinde ATM sembollerine tıklandığında tam adres gibi detaylı bilgilere ulaşılabiliyor. Ayrıca, ATM’ler favori listelerine de eklenebiliyor.

Döviz kuru çeviri özelliği ile de bulunduğunuz ülkede yapmak istediğimiz harcamaların kendi para birimimizdeki karşılığını da hesaplayabiliyoruz. En önemlisi de Visa kartınızın çalınması veya kaybolması gibi durumlarda uygulama üzerinden anında Visa’nın Küresel Müşteri Hizmetleri numarasını arayabiliyoruz.

Benden tam not alan Visa Travel Tools, yurt dışına seyahat ederken denemek isteyeceğiniz etkili bir kişisel seyahat asistanı.

Visa Seyahat Uygulaması’nı iOS için buradan, Android işletim sistemli telefonunuz içinse şuradan indirebilirsiniz.

Barış Şallı

Eksi bir Konupara yazarı olan Barış, ilgi duyduğu bireysel finans alanına dair para yönetimi, krediler, kredi kartları ve kredi notu hakkında onlarca yazı yazdı. Bütün bunları yaparken karmaşık olmaktan ziyade yazılarını kapsayıcı ve basit bir şekilde okuyuculara aktardı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir