Genel Haberler ve Makaleler

Walter’s Coffee New York Şubesini Açabilmek için Destek Bekliyor

Bu yıl Mart ayında Moda, Kadıköy’de dünyanın ilk Breaking Bad temalı kafesini açan Alman asıllı girişimci ve Walter’s Coffee Roastery kurucu ortağı Deniz Koşan, Kickstarter üzerinden 55 bin dolarlık hedefle bağış kampanyası başlattı.

Kampanya hedefine ulaşırsa Walter’s Coffee Roastery, New York şubesini açabilecek. Kafenin kuruluş hikayesi hem başarı hemde başarısızlık örneği. Kurucu ortaklardan Deniz Koşan verdiği bir röportajında kafeyi Brooklyn’de açmayı düşündüğünü fakat yatırımcısının vazgeçmesi sebebiyle ancak İstanbul’da kurabildiğini belirtmiş. Hikayenin başarılı yanı dünyanın ilk Breaking Bad temalı kafesini İstanbul’da kurabilmesi, başarısızlık yanıysa bir girişimci için hayalini tam anlamıyla gerçekleştirememiş olmasıdır.

Kickstarter üzerinde şu bağlantıda bağış kampanyasıyla ilgili detaylı bilgilere ulaşabilir ve bağış yapabilirsiniz. Yazıyı yazdığım an itibariyle yaklaşık 3 bin dolar civarında bir bağış toplandığını görüyorum. Ayrıca, belirli miktarlarda bağışta bulunan bağışçılar için çeşitli hediyelerde veriliyor. Örneğin, 5 bin dolar bağış yapmanız durumunda kafeden hayat boyu ücretsiz kahve alabiliyorsunuz.

Kickstarter ve Indiegogo benzeri bağış sitelerinden projeniz için maddi destek toplayabiliyorsunuz. Dünya üzerinde ve ülkemizde bunun birçok başarılı örneği var. Mesela, Türkiye’den Pera Games daha önce yeni oyunu Overfall için Kickstarter üzerinden 60 bin dolar hedefle bir destek kampanyası başlatmış ve başarılı olmuştu.

Walter’s Coffee sevenlerini, kahveye düşkün New Yorkluları ve Breaking Bad hayranlarını bir arada düşündüğümde başlatılan kampanyanın da başarılı olacağını öngörüyorum.

Ayrıca gerçekten farklı bir projeye sahipseniz ve girişiminizi hayata geçirebileceğiniz yeterli finansal kaynağınız yoksa mutlaka Kickstarter ve Indiegogo benzeri sitelerden destek toplamayı düşünmelisiniz. Sadece harekete geçmeniz yeterli!

Burak Eroğlu

Burak, ekonomi başta olmak üzere küresel yatırım trendlerine yönelik yoğun araştırmalar yapıyor. Bütünleştirerek yazılara döktüğü araştırmalarını hem profesyonel hem de amatör yatırımcılar için karmaşıklıktan uzak bir tonda anlatıyor. Konupara için yazdığı 300’den fazla makalesi bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir