Genel Haberler ve Makaleler

Westwing ve Delivery Hero’nun halka arzları gelecek yıla ertelendi

Ülkemizdeki en büyük internet satın alımını yaparak, Yemek Sepeti’ne 589 milyon dolar bedelle sahip olan Delivery Hero‘nun bir süredir borsaya açılma planları üzerine konuşuluyordu.

Şirketin CEO’su Niklas Ostberg, bir söyleşi sırasında halka arz planlarıyla ilgili gelen soru üzerine, bu yıl içinde halka arzı düşünmediklerini fakat şirketin gelecek sene halka arz için hazır olabileceğini dile getirdi. Şirket içinde farklı noktalara odaklandıklarını belirten Delivery Hero CEO’su Osstberg, halka arz için ön koşulları yaratmak için çalıştıklarını ve gelecek yıl bu konuda hızlıca bir karar verebileceklerini ifade etti.

Berlin merkezli girişim kısa bir süre önce ismi açıklanmayan ABD’li iki yatırımcı tarafından 110 milyon dolarlık yatırım almış, yatırımın ardından toplam değerini 3.1 milyar dolara çıkarmıştı.

Westwing’de halka arz planlarını erteledi

Münih, Almanya merkezli başka bir girişim Westwing‘in de borsaya açılma planlarını gelecek yıla ertelediği belirtiliyor. Ev mobilyası gibi alanlarda satış yapan dikey e-ticaret sitesi Westwing, Almanya başta olmak üzere Avrupa ülkelerinin yanı sıra; Brezilya, Rusya ve Ukrayna’da da faaliyet gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu