Westworld parkını ziyaret etmek için günlük 40 bin dolar öder misiniz?

Milyonlarca kişinin beğenisini kazanan bilim kurgu dizisi Westworld, ilk bölümüyle 3,3 milyon izleyici çekti. HBO’nun yeni Game of Thrones’u olabileceği yorumları yapılan dizi aynı zamanda Game of Thrones’un rekorunu da elinden aldı. Game of Thrones’un ilk bölümü 2,2 milyon izleyici çekerken, Westworld ilk bölümünde tüm platformlarda 3,3 milyon izleyici barajını aştı.

Kısa sürede üzerinde çeşitli teoriler paylaşılmaya başlayan Westworld, izleyicilerin aklında yapay zekanın kontrol edilebilirliğinden, bilinç ve evrime kadar birçok soruyu canlandırmış durumda.

Michael Crichton’ın 1973 yılı yapımı aynı adlı filminden uyarlanan Westworld dizisinin konusu, insanların farklı deneyim yaşamak için ziyaret ettiği vahşi batının tekrar canlandırıldığı futuristik bir eğlence parkında geçiyor. Bu eğlence parkındaki yapay zekalı robotlarla etkileşime geçebilen ziyaretçiler şiddet ve cinselliğe kadar hemen her şeyi sanal gerçeklikte yaşayarak deneyimleyebiliyor.

Dizide durum bu şekildeyken oluşturulan tematik Westworld parkı da dizinin fanlarına sanal gerçeklik içinde sanal gerçeklik yaşatıyor. Parkı ziyaret etmenin bedeli günlük 40 bin dolar (yaklaşık 124 bin Türk lirası). Fakat ziyaretçilerin parkı ziyaret edebilmek için en az bir hafta rezervasyon yaptırması gerekiyor. Haftalık rezervasyonun bedeli de 280 bin dolar. Tematik parkı ziyaret etmek için DiscoverWestworld.com sitesinden konaklama rezervasyonu yapılabiliyor.

Kimin ya da kimlerin sanal gerçeklikte robotları öldürmek, robotlarla cinsellik ve şiddeti deneyimlemek için haftalık 280 bin dolar ödeme yapacağı tartışılır fakat geçtiğimiz ay Elon Musk, Mars’a seyahat etmenin gidiş dönüş fiyatının 200 bin dolar olacağını açıklamıştı. Westworld parkını ziyaret etmeyi düşünenler mutlaka Mars’a seyahat etme alternatifini de düşünmeliler.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu