WSJ, popüler bloglarından China Real Time ve India Real Time’ı kapattı

Bir süre önce Türkiye’deki dijital yayını sonlandıran ve Avrupa’daki basılı yayınlarını dijitale kaydıran finans sitesi Wall Street Journal, sekiz blogunu kapatma kararı aldığını duyurdu.

Bu karar sonrasında Wall Street Journal bünyesinde bulunan Law Blog, China Real Time, India Real Time, kültür ve eğlence blogu Speakeasy, Off Duty Daily, Dispatch, The Daily Fix ve The Numbers isimli bloglar kapatıldı.

Şirketin yeni dijital stratejisinin bir parçası olarak bu değişikliğin, “WSJ2020” kapsamında yapıldığı belirtildi. Yapılan açıklamaya göre, WSJ’e ait sekiz blog sitesindeki yayınlar arşiv olarak tutulacak ve okuyucular bu yayınlara erişim sağlayabilecek. Ayrıca kapatılan blogların sosyal medya hesapları da güncellenmeye devam edecek.

Blogların kapatılması, Ekim 2016’da WSJ’ın ana şirket Dow Jones’un basılı reklamcılıkta düşüş yaşanmasını takiben, maliyetleri düşürmek üzere başlattığı iç operasyon incelemesinin sonuçlarından biri oldu.

Wall Street Journal sözcüsü Steve Severinghaus Pazartesi günü bu haberi ilk bildiren Nieman Lab için verdiği bir demeçte, blog konularının farklı haber formatlarıyla dijital platformları aracılığıyla sağlam bir şekilde ele alınmaya devam edeceğini söyledi.

Kapatılan diğer bloglara nazaran okuyucu sayısı daha yüksek olan Real Time India ve China Real Time okuyucularına yönelik bilgilendirme notları paylaşıldı.

Güney Asya büro müdürü Eric Bellman, Real Time India‘nın kapanışının ardından bir not paylaşarak, Hintli okuyucular için WSJ abonelikleri, uygulamalar ve sosyal medya üzerinden benzer içerikleri sunmaya devam edeceklerini belirtti. Pekin muhabiri Josh Chin de, China Real Time okuyucularının İngilizce ve Çince web siteleri de dâhil olmak üzere WSJ platformlarından istedikleri içerikleri bulmaya devam edebileceklerini söyledi.

China Real Time ve India Real Time’ın kapatılması, Wall Street Journal’ın Asya ve Avrupa’daki baskı operasyonlarını azaltacağı yönündeki raporların yayınlanmasından sonra gerçekleşti.

Wall Street Journal’ın Real Time Economics ve MoneyBeat de dâhil olmak üzere popüler bazı bloglarını güncellemeye devam edeceği belirtiliyor.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu