Genel Haberler ve Makaleler

Yandex’ten Orjinal İçeriğe Destek: “Özgün metinler”

Çoğu bireysel yayıncının ya da çoğunlukla blogların en şikayet ettiği konulardan biri içeriklerinin başka yayıncılar tarafından izinsiz bir şekilde yayınlanmasıdır. Son zamanlarda arama motorları bunun için önlem almaya başladı. Artık orjinal içerik üreten blog yayınlarını daha sık ve öncelikli olarak indekslemeye başladılar. Ayrıca, izniniz dışında başka sitelerce yayınlanan içerikleriniz için nasıl önlem alabileceğiniz konusunda daha önce burada bir yazı yayınlamıştık, bakmanızı tavsiye ederim.

Türkiye pazarına hızlı bir şekilde giriş yapan Yandex de orjinal yayınları ve yayıncıları koruması altına aldı. Yandex.Webmaster servisinde arama sorguları sekmesi altında hizmete sunduğu “Orijinal metinler” ile yayıncılar yazılarını yazdıkları anda yayına vermeden önce kolay kullanımlı bir form yardımıya Yandex.Webmaster servisine orjinal yayınlarını gönderiyorlar ve böylece yayınlarınız başka sitelerde yayınlansa bile sayfalarınız arama motorunda öncelik kazanıyor.

Öneri: Yandex ve Arama Motoru Optimizasyonu

Yandex, servisini şöyle tanıtıyor: “Web sitenizde, yazarı olduğunuz ve ardından başka web kaynaklarınca da yayınlanacak orijinal metinler yayınlıyorsanız çıkmak üzere olan yeni metniniz hakkında Yandex’e önceden haber vermenizi tavsiye ederiz. Böylelikle Yandex, sitenizi sözkonusu metnin ilk çıktığı kaynak olarak bilerek bu hususu arama algoritmalarının ayarlarında yansıtmaya çalışacaktır.

Yayınlanması için minimum 500 ve maksimum 32,000 karakter büyüklüğündeki ve internette daha önce hiç yayınlanmamış orijinal metinler seçmenizi rica ederiz. Metninizi, ilgili yayınlama talebini göndermenizin hemen ardından sitenizde yayınlayabilirsiniz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu