Yapı Kredi’den Mobil Bankacılık Uygulaması

Türkiye’de bankaların mobil uygulamalarını incelediğimizde en başarılılarından biri de Yapı Kredi! Yapı Kredi’nin mobil uygulaması banka şubesini cebinize taşıyor, ve bu konuda da olabildiğince başarılı görünüyor;

Mobil uygulamalarda önemli olan tasarım ve kullanışlılıktır, Yapı Kredi’ de bu anlamda yaptığı tasarımda gözü yormayacak şekilde ve sundukları hizmette sınırın olmadığının göstergesi aynı zamanda arka plan rengi olarak mavi kesinlikle doğru seçim, sekmeler ve geçişler olabildiğince sade anlaşılır yapılmış mesela ortadaki daire şeklindeki menü yapabileceğiniz bütün işlemlerin özeti gibi bu da özellikle mobil uygulamaları bu yüzden kullanamayan bir çok kullanıcı için düşünülmüş diyebiliriz. Uygulamaya girdiğimizde adeta size özel bir banka şubesine girmiş gibi hissettiren son derece düzenli şık ve bir o kadar iyi bir tasarımla karşılaşıyorsunuz.

Mobil Uygulama kullanışlılık bakımından da bir hayli güzel düşünüşmüş Yapı Kredi müşterisi olmasanız dahi uygulama sayesinde finansal hizmet alabileceğiniz kadar iyi uygulamaya üç şekilde oturum açabiliyorsunuz T.C kimlik numaranızla kredi kartınızla ya da hesap numaranızla bu da kullanışlılık anlamında çok iyi düşünülmüş. Uygulama için güzellikler bununla da sınırlı değil, menüler arası geçişte çok kolay bu sayede hem hesaplarınızı yönetebilir hem de aynı anda diğer finansal bilgilere ulaşabilir alım/satım gibi işlemleri de tek dokunuşla yapabilirsiniz. Kredi kartınıza ait işlemlerinizi de yapabilirsiniz, borç ödeme hesap özeti vb. işlemler, bireysel emeklilik işlemleriniz hakkında bilgi edinmeniz için ise yine yuvarlak menü de BES sekmesi düşünülmüş.

İşlemlerinize şubede devam etmek istediğinizde ise yine uygulama sayesinde size en yakın şubeyi bulabilir işlemlerinizi şube de gerçekleştirebilirsiniz. Uygulamayı indirip kurduktan sonra kullanım kolaylığı açısından yeni üyelik açmanıza gerek duymadan internet bankacılığı bilgilerinizle ya da TC kimlik numaranızla ile giriş yapabiliyor olmanız da gayet başarılı olmuş. Uygulamanın bir başka güzelliği de eft ve havale gibi işlemlerinizi uygulama üzerinden yaptığınızda ücret kesintisi olmaması. Dilerseniz telefonunuza lira da yükleyebilirsiniz. Mobil uygulama kullanmanın en güzel yanı da bankacılık işlemlerinizi nerde olursanız olun telefonunuzdan halledebiliyorsunuz özellikle de zamanınız yoksa “mobil banka” sizin için ideal. Kısa kısa işlemleriniz için bilgisayar başına geçmeye şubeye gitmeye artık son.

Günümüzde hepimiz için zaman kıymetli haliyle bu uygulama günümüz toplumuna ithafen yapılmış haliyle uygulama; bankacılık işlemlerinizde harcayacağınız, şube de sıra beklemeye ayıracağınız vaktinizi cebinize koyuyor. Özellikle iş yaşamı hareketli olan insanların bir hayli işini görecektir diye ümit ediyorum.

Uygulamanın sürekli güncel olması günlük olarak çeşitli kurları takip edebilmeniz size iş hayatında doğru adımlar atmak adına bir ayrıcalık sunuyor. Gerek tasarım gerek kullanışlılık gerekse güvenlik açısından benzerlerine kıyasla bir adım önde görünen Yapı Kredi uygulaması bankacılık işlemlerinde kolaylık isteyenlerin çok işine yarayacağı kesin.

iPhone (iOS) için Yapı Kredi Uygulamasını İndirin.
Android için Yapı Kredi Uygulamasını İndirin.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu