Genel Haberler ve Makaleler

Yaz Aylarında İçilebilecek 5 Starbucks İçeceği

Kış aylarında kahvesiz yapamayanlar, yaz aylarında da kahvesiz yapamıyor. Yazın sıcağında da ne yazık ki her zaman sıcak kahve siparişi vermek ve daha da kötüsü içmek pek tercih edilmiyor.

Dünyanın en büyük kahve dükkanları zinciri Starbucks’ta yaz döneminde içebileceğiniz çeşitli içecekler mevcut. Alışık olduğunuz kahveye eklenecek soğuk süt ve birkaç buz bile iş görebilir fakat Starbucks bunu her zaman olduğu gibi leziz tariflerle yapıyor.

Starbucks’ta yaz aylarında sipariş verebileceğiniz bazı içecekleri bu listede bulabilirsiniz. Ayrıca soğuk içeceklerinizi nasıl kişiselleştirebileceğinize dair birkaç öneriyi de yazmazsam olmazdı, her maddede yer alan içeriklerin sonuna ekledim. Siz yine de daha fazla kişiselleştirebilir öneriler için baristaların tavsiyesini almayı düşünebilirsiniz.

#1 – Starbucks Doubleshot® on Ice

Doubleshot on Ice

Serinleten bir espresso. Doubleshot on Ice, soğutulmuş ve hafifçe tatlandırılmış bir süt ile espresso lezzetini buluşturuyor. Yumuşak bir tat ve birleşen lezzetin köpüklerden küçük baloncuklarla iyi bir tercih.

Beyaz çikolata mocha sosu, hindistan cevizi, karamel veya vanilya sosla kişiselleştirebilirsiniz.

#2 – Iced White Chocolate Mocha

Iced White Chocolate Mocha

Yazın Starbucks’da kuyruğunda en sık duyabileceğiniz siparişlerden biri kuşkusuzu ki Iced White Chocolate Mocha olacaktır. Denk gelmeyeniniz yoktur. Espresso, beyaz çikolata sosu, süt ve buz ile buluşan bu içeceğin üstünü beyaz çikolatayla tatlandırılan krem şanti süslüyor. Lezzetli bir tercih.

Yarım çikolata sosu ekleterek bronz bir mocha yapabilir ya da bunu unutup, birazcık tarçın şurubu ilave ettirebilirsiniz. Benim tercih çoğu zaman şurup değil, toz tarçın oluyor, size de tavsiye edebilirim.

#3 – Cold Brew Coffee

Brew Coffee

Kahve çekirdeklerinin içerdiği zengin ve dengeli muhteşem tüm lezzetleri açığa çıkaran Cold Brew, iri çekilen kahve çekirdeklerinin yaklaşık yirmi saat süresince soğuk suda demlenmesiyle hazırlanıyor.

Karamel ya da vanilya sosuyla kişiselleştirebilirsiniz.

#4 – Iced Americano

Iced Americano

Alışık olunan kış lezzetlerinden Cafe Americano’nun sıcak su yerine soğuk suyla yapıldığı Iced Americano, ideal bir tercih olabilir. Üzerine eklenen buzlarla geldiğini söylemeden geçmemek gerekiyor.

Beyaz çikolata mocha sosu ilave edebilir.

# 5 – Iced Caramel Macchiato

Iced Caramel Macchiato

Vanilya şurubu, soğuk süt, süt köpüğüne eklenen espresso ve karamelle hazırlanan Iced Caramel Macchiato yazın içilebilecek serin bir lezzet.

İçerisinde vanilya şurubu ve karamel olduğu için daha fazla ekleme yapmanızı tavsiye etmiyorum.

Bu lezzetler dışında taze sıkılmış portakal suyu da Startbucks’ta yaz aylarında en çok tercih edilen içeceklerden biri. Kahve içmek istemediğiniz halde bilindik yoğun ısrarlarla götürülmüşseniz, taze sıkılmış buzlu soğuk portakal suyu sizin kurtarıcınız olabilir.

Starbucks hakkında ne kadar bilgilisiniz?
Starbucks Hakkında Bilmeniz Gerekenlere birkaç maddede kısaca göz atın, bilmediklerinizi öğrenin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir