Yeni iPhone 6 Tanıtıldı: İşte Satış Fiyatı ve Özellikleri

Apple, 9 Eylül’de web sitesinden de yaptığı canlı yayınla yeni iPhone 6‘yı tanıttı. Geniş ekranıyla satışa sunulacak olan iPhone 6 Plus olarak anılacak., Yeni iPhone 6‘nın ekran boyutu 4.7 inç ve yeni iPhone 6 Plus‘ın ekran boyutu ise 5.5 inç boyutunda. Yeni iPhone’lar eski nesillere göre çok daha geniş ekran boyutu ve çözünürlüğüne sahip. Yeni iPhone’lar önceki versiyona göre daha ince ve geniş olarak tasarlandı.

iPhone 6'nın Yeni İnceliği
iPhone 6’nın Yeni İnceliği

Yeni iPhone 6 Plus A8 işlemci kullanacak, Phone 6, ilk iPhone göre 50 kat fazla daha işlemci gücüne sahip olduğu belirtiliyor. Grafik işlem performansında da yeni iPhone 6, ilk iPhone’a göre oldukça hızlı ve 84 kat daha hızlı.

iPhone 6’nın çözünürlüğü 1334×750, iPhone 6 Plus’ınki ise 1920
x1080 çözünürlüğe sahip. iPhone 6’nın satış fiyatı, iPhone 6 Plus’tan daha yüksek olacak. Yeni iPhone’lar diğer iPhone’lara göre daha uzun süreli pil ömrüne sahipler ve daha çok süre ile dayanabiliyorlar.

True Tone flasha ve 2.2 diafram aralığına sahip iPhone 6, 8 megapixel iSight kamera ile tasarlandı. iPhone 6’nın yenilenen kamerasında optik görüntü sabitleme özelliği de mevcut. iPhone 6 mesafeyi ve yüksekliği ölçebiliyor. Böylece fitness uygulamalarında çıktığınız merdivenler de hesaplayabilecek. Yeni iPhone tam HD olarak video kayıt yapabiliyor.

Yeni iPhone 6'da time lapse özelliği de geliyor.
Yeni iPhone 6’da time lapse özelliği de geliyor.

iPhone 6 ve iPhone 6 Satış Fiyatı Ne Kadar?

Yeni iPhone 6’nın fiyatı iki yıl kontratlı olarak ABD’de 16 GB’ı 199 dolar, 64 GB’ı 299 dolar ve 128 GB’ı 399 dolardan satışa sunulacak.

iPhone 6 Plus’ın ise yine 2 yıl kontratlı olarak 16 GB’ı 299 dolar, 64 GB’ı 399 dolar ve 1128 GB’ı 499 dolardan satışa sunulacak.

 iPhone 6 Ne Zaman Satışa Çıkacak?

iPhone 6’lar 12 Eylül’de ön satışa çıkacak, kesin satış ise 9 ülkede 19 Eylül’de aynı anda satışa sunulacak. iOS 8’de iPhone 6 ile birlikte 17 Eylül’de çıkacak. iPhone 6 Türkiye’de 26 Eylül‘den itibaren satışa çıkacak.

iPhone 6 Türkiye Satış Fiyatı

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın resmi Apple Store Türkiye mağazasında kontratsız Türkiye satış fiyatı aşağıdaki gibidir:

  • iPhone 6 – 2.349 TL
  • iPhone 6 Plus – 2.649 TL

Depolama kapasitesine göre iPhone 6 Türiye Satış Fiyatları;

iPhone 5S’in Fiyatı Kaça İndi?

iPhone 6’nın çıkışından sonra beklenildiği gibi 5S’in fiyatları düşüşe geçti. 16GB’lık iPhone 5S 1.949TL, 32GB’lık iPhone 5S ise 2.099TL’ye satılmaya başlandı.

Apple Store, iPhone 6 Özelliklerini Böyle Tanıttı

iPhone 6 yalnızca daha büyük değil, her açıdan daha gelişmiş. Daha büyük ve çok daha ince. Daha güçlü ve çok daha verimli. Kusursuz metal yüzeyi, yeni Retina HD ekranla mükemmel bir uyum içinde. Donanım ve yazılımın olağanüstü birlikteliği, kesintisiz bir form ve her anlamda daha üstün, yeni bir iPhone nesli yarattı.

Daha gelişmiş ve daha büyük ekrana sahip bir iPhone için tasarımın sınırlarını zorlamamız gerekiyordu. Kusursuz bir şekilde birleşen cam ve metal, yenilenen profil ve daha birçok ayrıntı, mükemmel bir deneyim yaşamanız için tasarlandı. Ve sonuçta hem daha büyük ekrana sahip hem de her açıdan daha üstün bir iPhone ortaya çıktı.

Ekranı büyütmek yalnızca bir başlangıç. Daha geniş izleme açılarıyla bile yüksek kontrast sağlayan, parlak renklere sahip ve daha büyük bir Multi‑Touch ekran tasarlamak ise tamamen farklı bir iş. Yeni Retina HD ekranla tam da bunu yaptık.

64 bit masaüstü sınıfı mimariyle tasarlanan yeni A8 çip, daha büyük bir ekranı çalıştırırken bile gücünden bir şey kaybetmez. M8 yardımcı hareket işlemcisi, gelişmiş sensörlerden ve yeni barometreden etkin bir şekilde veri toplar. Ve iPhone 6, gelişmiş pil ömrüyle hiç olmadığı kadar uzun süre boyunca daha fazlasını yapmanızı sağlar.

İnsanlar fotoğraf çekerken en çok iPhone kamerasını tercih ediyor. iSight kameranın, şimdi Focus Pixels özelliğine sahip yeni bir sensörü var ve saniyede 60 kare 1080p HD, saniyede 240 kare ağır çekim ve hızlandırılmış video modu gibi yepyeni özellikler sunuyor. Kısacası, video çekmek için artık çok daha fazla nedeniniz var.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu