Yılda 100 Bin Dolar Kazanan Youtube Fenomeni: Olga Kay

Youtube‘da yayınlandığı videolarla günde binlerce dolar, yılda ise yaklaşık 100 Bin Dolar kazanan Olga Kay her şeyin göründüğü kadar eğlenceli olmadığından bahsediyor.

youtube-parakazan-olga-kay

Youtube, kurulduğu 2005 yılından itibaren internette yeni bir çağ başlattı. Broadcast YourselfKendin Yayınla– mottosuyla aslında en başından beri ne için oluşturulduğu ortadaydı. O zamanlar internet hızları şimdilerde olduğu gibi değildi. Hatta o zamanlar ülkemizde GSM operatörleri üzerinde 3G bile yoktu. İnternet hızını tahmin edersiniz. Günümüzde durum değişti, internet –mobil dahil– son derece hızlı Youtube gibi yüksek bant genişliği gerektiren servislerden kolayca yararlanabiliyoruz. Reklamverenlerin bakış açısı da değişti, yazılı yayınların çok daha ötesinde görsel yayıncılığın etkilerini internet üzerinden keşfettiler. Tam o sırada 2012 yılında, YouTube içerik üreticileri için gelirlerini paylaşacağını açıkladı.

Aynı yıl, şirket, videoların kalitesini artırmak için 100 içerik üreticisine 1 milyon dolardan fazla bir ödül verdi. Youtube, yaptığı yatırımlardan sonra içerik üreticelerine çok açık ve baştan çıkarıcı bir mesaj verdi: ‘Para kazanmak istiyorsan, Youtube’a gel’

Kaynak: The New York Times
Olga Kay, 31 yaşında, Youtube’da içerik üretiyor ve yılda yaklaşık 100 bin dolar kazanıyor

Youtube, başarılı olan içerik üreticilerine yalnızca ekonomik bir başarı getirmedi, aynı zamanda onlara dünyanın birçok ülkesinde şöhreti de getirdi. Bu içerik üreticilerinden biri olan Olga Kay ile röportaj yapan The New York Times, aslında Youtube’dan binlerce dolar kazanmanın o kadar da eğlenceli olmadığını ortaya çıkardı.

Röportajdan sizin için derlediklerimiz, yazımızın sonraki bölümünde…

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

1 2Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu