YouTube Fenomeni Gelirini 7.5 Milyon Dolara Çıkardı

YouTube’un ünlü fenomenlerinden Felix Kjellberg, çektiği oyun videolarından çok elde ettiği gelirlerle gündeme geliyor. Geçen yıl 7.5 milyon dolar gelir elde eden ünlü YouTuber, bu kez oyun videosu çekmek yerine sitem dolu bir video hazırlayarak takipçileriyle paylaştı.

İki sene önce elde ettiği gelir 4 milyon dolar olan YouTuber, geçen yıl bu gelirini 7.5 milyon dolara çıkardı. Zaten sık sık geliriyle gündeme gelen Kjellberg, kendi ülkesinde yayımlanan İsveçli Expressen gazetesinin gelirini haberleştirmesine tepki gösterdi.

Yayınladığı videoda, bilgisayar dahi alacak parası olmadığını dile getiren fenomen, üniversitede yaşadığı maddi zorlukları da anlatıyor hatta hayatının bir döneminde üniversiteyi bırakıp, Hotdog satma zorunda olduğunu ifade ediyor. Bugün kirasını ödeyebildiği için kendini şanslı gören Felix Kjellberg, paranın mutluluk getirmediğinin de altını çiziyor.

YouTube’da PewDiePie isimli kanalda oyun videoları çekerek, oyunları yorumlayan Kjellberg, geçmişte Maker Studios ve Walt Disney gibi büyük firmalarla da reklam anlaşması yapmıştı.

Benzer: Youtube’dan Servet Kazananlar: Nasıl Kazanıyorlar?

Bahsi geçen videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz. Videonun izlenme sayısı 6 milyona yaklaşmak üzere.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu