Genel Haberler ve Makaleler

YouTube Fenomeni Gelirini 7.5 Milyon Dolara Çıkardı

YouTube’un ünlü fenomenlerinden Felix Kjellberg, çektiği oyun videolarından çok elde ettiği gelirlerle gündeme geliyor. Geçen yıl 7.5 milyon dolar gelir elde eden ünlü YouTuber, bu kez oyun videosu çekmek yerine sitem dolu bir video hazırlayarak takipçileriyle paylaştı.

İki sene önce elde ettiği gelir 4 milyon dolar olan YouTuber, geçen yıl bu gelirini 7.5 milyon dolara çıkardı. Zaten sık sık geliriyle gündeme gelen Kjellberg, kendi ülkesinde yayımlanan İsveçli Expressen gazetesinin gelirini haberleştirmesine tepki gösterdi.

Yayınladığı videoda, bilgisayar dahi alacak parası olmadığını dile getiren fenomen, üniversitede yaşadığı maddi zorlukları da anlatıyor hatta hayatının bir döneminde üniversiteyi bırakıp, Hotdog satma zorunda olduğunu ifade ediyor. Bugün kirasını ödeyebildiği için kendini şanslı gören Felix Kjellberg, paranın mutluluk getirmediğinin de altını çiziyor.

YouTube’da PewDiePie isimli kanalda oyun videoları çekerek, oyunları yorumlayan Kjellberg, geçmişte Maker Studios ve Walt Disney gibi büyük firmalarla da reklam anlaşması yapmıştı.

Benzer: Youtube’dan Servet Kazananlar: Nasıl Kazanıyorlar?

Bahsi geçen videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz. Videonun izlenme sayısı 6 milyona yaklaşmak üzere.

Barış Şallı

Eksi bir Konupara yazarı olan Barış, ilgi duyduğu bireysel finans alanına dair para yönetimi, krediler, kredi kartları ve kredi notu hakkında onlarca yazı yazdı. Bütün bunları yaparken karmaşık olmaktan ziyade yazılarını kapsayıcı ve basit bir şekilde okuyuculara aktardı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir